„Run on Together”. Ruszyły zapisy na bieg przyjaźni polsko-włoskiej

12 września na Kępie Potockiej w Warszawie odbędzie się rodzinny piknik, którego główną atrakcją będzie bieg na dystansie 5km pod hasłem „Run on Together”. Na wydarzenie, które będzie okazją do celebrowania przyjaźni polsko-włoskiej zaprasza Ambasada Włoch. Całkowity dochód z imprezy trafi na konto Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt na Paluchu.

Trasa biegu przyjaźni polsko-włoskiej „Run on Together” zostanie wytyczona na terenie Kępy Potockiej. To jedno z najpiękniejszych miejsc rekreacyjnych w stolicy, leżące na granicy Żoliborza i Bielan. Organizatorem imprezy jest Fundacja „Maraton Warszawski”.

W komunikacie prasowym, który dotarł do naszej redakcji czytamy, że „wydarzenie ma krzewić ideę zdrowego, aktywnego życia, a także podkreślać przyjaźń polsko-włoskią, którą dodatkowo wzmocniła współpraca podczas walki z pandemią. Właśnie dlatego zostało ono zatytułowane „Run on Together”, tak aby spojrzeć wspólnie w przyszłość z nadzieją i optymizmem.”

Zabawa i uczta we włoskim stylu

„Run on Together” będzie imprezą rodzinną, przyjazną, dającą poczucie prawdziwej radości z bycia razem. Na dzieciaki czekać będzie specjalna strefa KINDER Joy of moving przygotowana przez firmę Ferrero, sponsora biegu. Najmłodsi adepci biegania i aktywności fizycznej będą mogli spędzić w niej czas w atmosferze radosnej, sportowej zabawy.

Z kolei do dyspozycji starszych uczestników będzie strefa chilloutu z leżakami, w której będzie można wygrzewać się na słońcu lub skryć się w cieniu drzew. Z imprezy nikt nie powinien wyjść głodny dzięki strefie gastronomicznej przygotowanej przez włoskie restauracje.

– Nasze wydarzenie będzie także okazją do pysznej przygody kulinarnej.  To doskonała okazja do spróbowania niektórych typowych potraw rodem z pięknej Italii razem z najbliższymi – zachęcają organizatorzy.

Wszystko dla zwierząt

Środki pozyskane ze sprzedaży pakietów startowych w całości trafią do Schroniska na Paluchu, w którym przebywają bezdomne zwierzęta. W okresie letnim potrzeby placówki są jeszcze większe, ponieważ niestety od lat jest to czas, w którym wzrasta liczba porzuconych zwierzaków. Według stanu z 30 czerwca w schronisku przebywa 417 psów i 127 kotów.

Warto pospieszyć się z zapisami, bo szansę udziału w biegu otrzyma tylko 500 osób. Cena pakietu startowego to 60 złotych. Oprócz numeru startowego każdy z uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę techniczną, medal okolicznościowy na mecie oraz niespodzianki od sponsorów. Rejestracja na zawody prowadzona jest na tej stronie internetowej.

Bieg na 5 km oraz pozostałe aktywności zrealizowane zostaną dzięki współpracy Miasta Warszawa oraz Dzielnicy Żoliborz, a także przy wsparciu sponsorów wydarzenia: Narodowej Agencji Turystyki Włoskiej – ENIT, Ferrero, Generali Polska, a także Leonardo Poland i Bank Intesa Sanpaolo.

red