Silesia Marathon pokazał medale

Start Silesia Marathonu za nieco ponad 2 miesiące, a wczoraj jego organizatorzy przedstawili medale, które będą czekać na mecie na uczestników półmaratonu, maratonu i ultramaratonu. Na tegorocznych krążkach ponownie znalazł się motyw charakterystycznych skrzydeł nawiązujących do Pomnika Powstańców Śląskich w Katowicach.

Trójwymiarowe skrzydła umieszczone są na złotej obręczy, na której widnieją nazwy poszczególnych biegów oraz hasło tegorocznej edycji – Śląskie 1921-2021. Na rewersie medali tradycyjnie znalazły się nazwy miast, przez które prowadzi trasa biegów oraz ich dystanse.

Zgodnie z przyjętą w dwóch wcześniejszych edycjach kolorystyką medale maratończyków ozdabiają elementy w kolorze niebieskim, półmaratończycy otrzymają krążki z detalami w odcieniach czerwieni, a ultramaratończycy cieszyć się będą trofeum w barwach srebrno-szarych.

– Medal to nie tylko wyjątkowa pamiątka, ale i sportowe trofeum, o które trzeba solidnie zawalczyć i to bez względu na to, czy jest się wyłącznie pasjonatem biegania, czy światowej klasy sportowcem. Krążek Silesia Marathon z mety na Stadionie Śląskim – Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym ma swoją dodatkową wartość – napisali organizatorzy w komunikacie. – Mamy nadzieję, że prezentując tegoroczne medale jeszcze bardziej zmotywujemy Was do treningów, a niezdecydowanych skłonimy do udziału w naszej imprezie – dodali.

Trwają zapisy

Silesia Marathon odbędzie się 3 października. Aktualnie na liście startowej na wszystkich dystansach znajduje się 6260 zawodników.

Najwięcej, bo 2986 szykuje się do startu w maratonie, 2948 osób chce pobiec półmaraton, a 330 osób ultramaraton. Ceny pakietów to obecnie 170 zł – maraton, 140 zł – półmaraton, 190 zł – ultramaraton.

Zapisy drogą elektroniczną na tej stronie internetowej prowadzone będą do 15 września.

red