Okulary sportowe w pakiecie biegu w Żyrardowie

W pakietach startowych biegów w Polsce już widzieliśmy różne rzeczy, ale trzeba przyznać, że organizatorzy imprezy „Żyrardów w Biegu” wpadli na naprawdę ciekawy pomysł. Otóż każdy zarejestrowany uczestnik oprócz numeru startowego otrzyma worki-plecaczki oraz okulary sportowe wraz z pokrowcem firmy PREMA. Bieg odbędzie się już 29 sierpnia, a pakiet startowy do 15 sierpnia kosztuje 60 złotych.

W programie imprezy „Żyrardów w Biegu” znajdują się zawody na dystansach 5 i 10 kilometrów. Jako główny traktowany jest ten dłuższy i to właśnie on cieszy się największym zainteresowaniem biegaczy.

Aktualnie na listach startowych tegorocznej edycji znajduje się już ponad 130 zawodników. Wśród nich są znane osoby ze środowiska biegowego. Jedną z nich jest Przemysław Janecki z Projekt Maraton Europa plus – zawodnik, którego celem jest udział w zawodach na królewskim dystansie oraz w biegach ultra w każdym kraju na Starym Kontynencie, a także Monika Nawrat z KS Prefbet-Sonarol – zwyciężczyni warszawskiego Biegu Monte Cassino.

Do startu w Żyrardowie na 10 km szykuje się również Adam Starzyński – członek kadry olimpijskiej we wioślarstwie w 2000 roku (Sydney), trzeci zawodnik Akademickich Mistrzostw Świata, obecnie trener kolarstwa i triathlonu.

Bieg dla każdego

To, co zazwyczaj przyciąga uczestników tego biegu, to piękne położenie jego trasy. Start i meta dla obu dystansów usytuowane są przy Zalewie Żyrardowskim (ul. Ziołowa 17). W porównaniu z zeszłym rokiem organizatorzy wprowadzili pewne modyfikacje w trasie, dzięki czemu rywalizacja będzie w całości toczona na asfalcie, co umożliwi start w zawodach wózkarzom. Do startu dopuszczeni będą zawodnicy korzystający z aktywnych wózków inwalidzkich (tzw. active wheelchair).

Limity czasowe są ustawione w taki sposób, że w Żyrardowie z powodzeniem mogą wystartować zawodnicy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem. Na pokonanie dystansu 10 km będzie 100 minut, a na ostatnich finiszerów na „piątkę” organizatorzy poczekają 60 minut. Każdy na mecie odbierze pamiątkowy medal.

Dla najlepszej trójki na obu dystansach – wśród kobiet i mężczyzn (w kategorii Open), przewidziano puchary oraz upominki od sponsorów. Na podium dekorowani będą również zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych.

Warto wspomnieć, że przy linii startu i mety czynne będzie kąpielisko. W przypadku słonecznej pogody, uczestnicy będą mogli od razu po zakończeniu zmagań schłodzić się w Zalewie Żyrardowskim.  To dodatkowy powód, aby wziąć udział w tej imprezie.

Do 15 sierpnia opłata startowa wynosi 60 zł, później koszt uczestnictwa w zawodach wzrasta do 80 złotych. Rejestracja możliwa jest nawet w dniu imprezy, ale wyłącznie w biurze zawodów i poprzez płatność gotówką. Zapisy internetowe prowadzone są na tej stronie.

Kto wygrał w ubiegłym roku?

Przypomnijmy, że w zeszłym roku impreza odbyła się przy zachowaniu restrykcyjnych wymogów sanitarnych oraz w ulewnym deszczu. Na dłuższym dystansie wśród mężczyzn zwyciężył Radosław Gromek z AZS AWF Warszawa z czasem 32:26. Wśród kobiet pierwsza linię mety przekroczyła wielokrotna medalistka mistrzostw Polski i Europy w wioślarstwie – Joanna Dorociak (New Balance Run Club) – 34:47.

Imprezie patronują Biegowe.pl, Biegam bo Lubię, Magazyn Bieganie i MaratonyPolskie.pl.

Źródło: Żyrardów w Biegu