1MILA Warszawa już w przyszłą sobotę. Na starcie obok amatorów staną Olimpijczycy

Trwają ostatnie dni zapisów na 1MILĘ – mityng lekki i atletyczny. Już w sobotę 11 września na obiekcie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie każdy amator biegania będzie mógł sprawdzić swoje siły na stadionowej bieżni i spotkać się na starcie z Olimpijczykami. Jeszcze tylko do dzisiaj można zapisać się na imprezę z gwarancją otrzymania imiennego numeru startowego.

Będą świeciły sportowe gwiazdy

W tym roku na mityngu 1MILI do wyboru są aż cztery konkurencje: Lekka Piątka (5km), 1 Mila (1609m – w randze Amatorskich Mistrzostw Polski w biegu na milę), Sztafety 4x400m oraz bezpłatne Kinder Joy of moving Biegi Dzieci (100m, 400m i 800m). Każdy będzie mógł poczuć się jak na prawdziwym mityngu lekkoatletycznym, dostając imienny numer startowy, będąc imiennie wyczytywanym na start, wreszcie biegnąc w blasku stadionowych jupiterów. Oprawy dopełniają profesjonalny komentarz sportowy i stadionowy doping. Na mecie każdy uczestnik zawodów dostanie pamiątkowy medal.

Na imprezie obecne będą gwiazdy sportu! Swój udział zapowiedzieli Ambasadorowie 1MILI: Marcin Lewandowski i Bartosz Olszewski, WarszawaskiBiegacz.pl. Pobiegną także inni wybitni sportowcy, m.in. Agnieszka Kobus-Zawojska, Sofia Ennaoui, Łukasz Kadziewicz, Paweł Wiesiołek czy Jakub Wawrzyniak. Będzie można stanąć z nimi wszystkimi na linii startu i zmierzyć się na dystansie 1mili.

Pobiegnij i pomóż!

Bardzo ważny jest też charytatywny wymiar imprezy. Pakiet startowy można kupić w wariancie charytatywnym, który zawiera cegiełkę w całości przeznaczaną na wsparcie Programu Stypendialnego „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ” Fundacji Zdrowy Ruch, pomagający młodych, zdolnym sportowcom w trudnej sytuacji materialnej.

1MILA to wydarzenie całodzienne. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne atrakcje. Obok stadionu stanie strefa expo, foodtrucki, Mobilne Muzeum Totalizatora Sportowego i sportowe miasteczko dla dzieci Kinder Joy of moving.  Przez cały czas trwania imprezy będzie działać także Milowa Akademia Biegowa Totalizatora Sportowego, czyli strefa spotkań z gwiazdami i ekspertami. Rozmowy będą poprzeplatane licznymi konkursami z nagrodami!

Zapisy trwają do wtorku 7 września, ale tylko do dzisiaj można się zarejestrować z gwarancją otrzymania spersonalizowanego numeru startowego.

Zapisy i więcej o informacji o imprezie: www.1mila.pl

Źródło: 1MILA