Biegowa przygoda tuż pod Warszawą. Trwają zapisy na Mazowiecki Track

Czy myślisz czasem, by rzucić wszystko i ruszyć w Bieszczady? Mieszkańcy Warszawy wcale nie muszą jechać tak daleko, by zakosztować przygody. 23 października odbędzie się Mazowiecki Track – bieg, którego trasy na dystansach 10km i 21km wiodą wzdłuż malowniczych szlaków Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Start i meta zlokalizowane będą w znanej biegaczom warszawskiej Falenicy.

Organizatorzy przewidzieli na ten moment dwa dystanse: 21 i 10 km. Zawodnicy wystartują ze słynnej ścieżki biegowej „Falenica”, by ruszyć leśnymi szlakami w kierunku Józefowa i Wiązowny.

Trasa jest wymagająca. Biegacze mogą liczyć na przewyższenia, piaszczyste wydmy i podstępne korzenie – mówi Iwona Ludwinek-Zarzeka, organizatorka wydarzenia – mimo to odnajdą się tu zarówno początkujący, jak i zaawansowani biegacze. Limity czasu są długie, więc nie ma się czego obawiać. Grunt, to dobrze się bawić. A że przy tym pokonujemy swoje słabości? Tym lepiej! – dodaje.

Tu rządzi natura

Największą atrakcją są malownicze widoki. Mazowiecki Park Krajobrazowy poprzecinany jest bowiem tylko nieznacznie cywilizacją. Na jego terenach rządzi w dużej mierze natura. Jesienią więc zapowiada się istna uczta dla miłośników wyzwań i leśnych krajobrazów.

Udział w podwarszawskich zawodach to także okazja do zwiedzenia regionu, jakim jest Mazowiecki Park Krajobrazowy i linia otwocka. To  tereny dawnych letnisk, po których zostały liczne zabytki w postaci unikalnych świdermajerów. Warto, szczególnie że Falenica jest świetnie skomunikowana. Prowadzi tam nowo wybudowana Południca Obwodnica Warszawy, SKM (strefa 1), autobusy.

Zawody ucieszą również entuzjastów roślinnego jedzenia. Po biegu na zawodników czeka wegański posiłek regeneracyjny.

Ile to kosztuje?

Zapisy trwają na tej stronie internetowej.  Opłata startowa za udział w półmaratonie kosztuje 80 złotych, za start w biegu 10km trzeba zapłacić 20 złotych mniej.

Źródło: Mazowiecki Track