Brama startowa Maratonu Berlińskiego rozbłysła kolorami tęczy

W piątek wieczorem brama startowa BWM Berlin Marathon rozbłysła kolorami tęczy. Organizatorzy podali, że w ten sposób bieg w stolicy Niemiec wspiera różnorodność, tolerancję i akceptację. Już w niedzielę, 26 września linię startową maratonu minie ponad 25 tysięcy biegaczy z całego świata.

Niedzielny Maraton Berliński będzie największym biegiem na królewskim dystansie od wiosny 2020 roku, gdy wybuchła ogólnoświatowa pandemia koronawirusa. Brama startowa, która w piątek, 24 września świeciła w kolorach tęczy znajduje się niedaleko symbolu Berlina, czyli Bramy Brandenburskiej.

Ludzie zaczynają odnajdywać na nowo poczucie zaufania poprzez sport i znów czują się bezpieczniej. Nasze podstawowe wartości, takie jak otwartość na świat, tolerancja i akceptacja, które propagowaliśmy przez wiele lat, mogą być wreszcie znów żywe. W drodze powrotnej do normalności społeczeństwo potrzebuje właśnie takich emocji – podkreślają organizatorzy z firmy SCC EVENTS.

Brama startowa BMW Berlin Marathon na tęczowo będzie świecić się przez cały maratoński weekend. Start biegu zaplanowano na niedzielę, 26 września. Pierwsi zawodnicy na trasę ruszą o godzinie 8:50.

Źródło: SCC EVENTS

Foto: SCC EVENTS/Carsten-Oliver Jung