Circle K napędzi uczestników 43. Maratonu Warszawskiego

Kanadyjska sieć stacji paliw Circle K została partnerem 43. Maratonu Warszawskiego. W ramach współpracy podczas imprezy stworzy specjalną strefę odżywiania i kibicowania. Szczegóły atrakcji mamy poznać wkrótce. 

Sieć stacji paliw Circle K to ponad 380 punktów w całej Polsce, które na co dzień napędzają samochody paliwem oraz dodają energii klientom kawą i hot dogami. Firma zapowiedziała dzisiaj, że udzieli wsparcia biegaczom, którzy 26 września ruszą na trasę 43. Maratonu Warszawskiego.

– Mnie osobiście bardzo cieszy fakt, że aktywność ruchową i dbanie o zdrowie chcą wspierać firmy z różnych branż. Takie zachowania są nam potrzebne jak tlen – pandemia nie tylko zatrzymała w rozwoju rynek sportu masowego w Polsce, ale też doprowadziła do masowego tycia Polaków, o czym mówią liczne badania. Naszym zbiorowym obowiązkiem jest odwrócenie tego trendu. Tym bardziej dumni jesteśmy z przykładu, jaki daje firma Circle K – mówi Marek Tronina, Prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

„W zdrowym ciele, zdrowy duch”

W ostatnim czasie Circle K motywowała swoich pracowników do podjęcia sportowych wyzwań, łącząc je z celami charytatywnymi. Zimą 2020 roku, a następnie w lato 2021 pracownicy wzięli udział w akcji, w ramach której każda godzina aktywności fizycznej oznaczała przekazanie środków na wybrany cel charytatywny. Bieganie było jedną z najczęściej wybieranych form sportu przez pracowników.

W Circle K wierzymy w hasło „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, dlatego postanowiliśmy zostać oficjalnym partnerem 43. Maratonu Warszawskiego i przyczynić się do promocji aktywności fizycznej wśród Polaków – dodaje Michał Ciszek, Prezes Circle K Polska.

Kiedy bieg?

Maraton Warszawski ruszy 26 września o godzinie 8:00 z ul. Konwiktorskiej przy stadionie Polonii i zakończy się w miasteczku maratońskim przy Multimedialnym Parku Fontann. Bieg będzie miał wspólną metę z 15. Półmaratonem Warszawskim, który wystartuje tego samego dnia w czterech turach od godziny 12:00 z ulicy Moliera.

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski

fot. Sportografia.pl