Dodatkowe pakiety na 13. PKO Poznań Półmaraton. Zapisać się mogą również ozdrowieńcy

Organizatorzy 13. PKO Poznań Półmaratonu poinformowali, że z początkiem tygodnia udostępnili pulę 500 pakietów startowych dla ozdrowieńców i osób z z przeciwwskazaniami medycznymi do szczepień. Tyle samo dodatkowych miejsc do dyspozycji mają biegacze, którzy przyjęli już pełną dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi. Na liście startowej imprezy jest już ponad 3,6 tysiąca zawodników.

Do 13. PKO Poznań Półmaratonu zostało już niewiele ponad miesiąc. 17 października, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, ulice stolicy Wielkopolski znów wypełnią się biegaczami, którzy zmierzą się z dystansem 21,097km.

– To najwyższa pora, by podjąć decyzję o starcie. Oprócz osób zaszczepionych pełną dawką szczepionki przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 w półmaratonie udział mogą wziąć również osoby, które posiadają aktualny unijny certyfikat ozdrowienia ważny na dzień udziału w 13. PKO Poznań Półmaratonie oraz osoby z przeciwwskazaniami medycznymi do szczepień przeciw COVID-19 – informują organizatorzy z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Zapisy do udziału w półmaratonie potrwają do 16 października lub do wypełnienia limitu miejsc. Tylko do 20 września obowiązuje niższa opłata startowa w wysokości 95 złotych, która następnie wzrasta do 120 złotych. Rejestracji na bieg można dokonać na tej stronie internetowej. 

Wiemy jaka będzie koszulka

Wzór koszulki, która trafi do pakietów uczestników 13. PKO Poznań Półmaratonu wybrali w głosowaniu internetowym sami zawodnicy. Zainteresowani mogli wybrać swój typ spośród trzech oryginalnych projektów. W pakiecie znajdzie się również bawełniany, wygodny, eko worek na plecy z wyrysowanym dokładnie takim samym motywem graficznym jak na oficjalnej koszulce. Całość współgra ze sobą i tworzy komplet.

Organizatorzy zapowiadają, że już wkrótce przedstawią projekt medalu oraz wskażą przebieg trasy półmaratonu.

Biegnij gdzie chcesz, a sercem pozostań w Poznaniu

W 13. PKO Poznań Półmaratonie można wziąć udział również w formule biegu wirtualnego. To rywalizacja otwarta na wszystkich biegaczy. Każdy sam wybiera miejsce swojego startu, godzinę oraz dzień. Uczestnicy muszą pamiętać jedynie, aby pokonać półmaraton między 11 a 17 października.

13.PKO Poznań Półmaraton odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania, sponsorem tytularnym imprezy jest PKO Bank Polski.

Źródło: POSiR

fot. maratonczyk.pl