Na przełaj przez Ursynów. Bieg SGGW uruchamia zapisy

Dla niektórych Meta to rzeka we wschodniej Kolumbii, dla innych niewielkie włoskie miasteczko. Natomiast dla uczestników przełajowego Biegu SGGW meta to upragniony cel. Ruszają zgłoszenia do kolejnej edycji imprezy.

Po rocznej przerwie biegacze znów spotkają się warszawskim Ursynowie, a dokładnie w zabytkowej części kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Na kilku hektarach znajdziemy tam m.in Pałac Rektorski, pomnik Juliana Ursyna Niemcewicza, skarpę wiślaną, wiekowe drzewa i ogród bylinowy.

Dla kogo owoce?

W tej pięknej zielonej scenerii, przeplatanej wydziałami, rozegrana zostanie kolejna edycja Biegu SGGW. Uczestnicy przekonają się kto z formą jest jeszcze w lesie, a kto zbierze owoce pracy wykonanej na treningach.

Chcemy przybliżać to miejsce mieszkańcom Warszawy, bo tzw. stary kampus jest nieco schowany. Częściej uczęszczany jest kampus od strony ul. Rodowicza „Anody”. Ma on jednak swój leśny klimat i zachęca do odwiedzin, oraz spędzenia tu czasu. Co więcej organizowanie biegów na terenie SGGW ma już swoją długą historię i chcemy ją podtrzymać – powiedział Artur Słomka, organizator imprezy.

Uczestnicy do pokonania będą mieli dystans 5 km. Przełajowa trasa będzie składać ma się z dwóch rund i prowadzić będzie przez teren starego kampusu. Stali bywalcy Biegu SGGW wiedzą że nie zabraknie krótkich podbiegów i utrudnień. Po raz kolejny w programie zawodów znajdą się też biegi dla dzieci oraz marsz nordic walking.

– Trasa biegu jest typowo przełajowa. W tym roku teren będzie jeszcze bardziej urozmaicony, bo będzie prowadzić też obok Pałacu Rektorskiego. Jeśli ktoś startował w ostatniej edycji, to wie że to pewna różnica, ale na korzyść. Wierzymy, że frekwencja dopisze, bo wraca coraz więcej imprez sportowych i po frekwencji widać, że osoby aktywne chcą brać udział w różnych wydarzeniach i potrzebują takiego sprawdzenia się – dodaje organizator wydarzenia.

250 czy 500?

Limit uczestników wynosi 250 osób w biegu głównym, choć przy większym zainteresowaniu jest szansa na rozegranie zawodów w dwóch turach. Oprócz klasyfikacji generalnej i wiekowej prowadzona będzie też klasyfikacja studentów i pracowników SGGW. Tuż za metą na wszystkich czekać będą medale, w pakiecie znajdą się też pamiątkowe koszulki.

Bieg SGGW odbędzie się w niedzielę 24 października. Początek biegu na 5 km o godzinie 13:30. Wcześniej rozegrane zostaną biegi dzieci i marsz nordic walking. Biuro zawodów znajdować będzie się przy ul. ul. Nowoursynowskiej 166. Opłata startowa wynosi 30 zł, a dzieci i młodzież do 18 roku życia w imprezie wezmą udział za darmo. Zapisy prowadzone są na tej stronie internetowej. 

Tekst i zdjęcie: AZS Warszawa