Powraca Toruń Maraton

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią na mapę biegową Polski powraca Toruń Maraton. Organizatorzy poinformowali o starcie zapisów na 38. edycję biegu, który odbędzie się 24 października. W programie imprezy zawody na dystansach maratonu i półmaratonu.  

Zawodnicy na trasę ruszą z toru żużlowego Motoareny, w tym samym miejscu będą finiszować po pokonaniu dystansu 42,195m i 21,097km.  Maraton zostanie poprowadzony ulicami Torunia na dwóch pętlach, a półmaratonu na jednej. Punkty odżywcze będą zlokalizowane co 5 km. Szczegółowa trasa zostanie zaprezentowana pod koniec września.

– Na trasie maratonu można będzie również liczyć na doping mieszkańców Torunia. Żwawo dopingująca publiczność, szpaler klaszczących i głośno krzyczących kibiców zapewne spowoduje, że biegacze zapomną o zmęczeniu, a kilometry będą szybciej „uciekać” – zapewniają organizatorzy.

Biuro zawodów, strefa EXPO, depozyt, prysznice i szatnie będą w budynku Motoareny. W tym tygodniu organizatorzy uruchomią nabór chętnych biegaczy do pełnienia funkcji pacemakera tj. osoby pomagającej swoim kolegom z trasy pokonanie dystansu maratońskiego w założonym tempie. Poszukiwane będą osoby, które będą w stanie poprowadzić do mety grupy biegaczy na czasy końcowe od 4 godzin i 30 minut do 3 godzin.

Ruszyły zapisy

Zapisy na biegi prowadzone są na tej stronie internetowej. Pierwsze 100 pakietów startowych na maraton kosztują 100 złotych.

Maraton w Toruniu to bieg corocznie rozgrywany od 1983 roku. Na przestrzeni lat zmieniał się organizator imprezy. Od 2017 roku Toruń Maraton jest organizowany przez Stowarzyszenie Run To Run, które od dziesięciu lat z sukcesem rozwija imprezę o nazwie RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem!

Źródło: Run Toruń