To będzie Terenowa Masakra. Przed nami ekstremalny weekend w Bydgoszczy

Już w ten weekend na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek oraz Nadleśnictwa Żołędowo odbędzie się ekstremalny bieg przeszkodowy Terenowa Masakra. Na trasie 5, 10 i 15 kilometrowych pętli na uczestników czekają utrudnienia wymagające wytrzymałości, siły, sprytu i umiejętności współpracy.

Uczestnicy weekendowych zmagań mogą spodziewać się mocno pofałdowanego, pagórkowatego ukształtowania terenu (różnice wzniesień sięgają nawet 40m na odcinku 140m), trawy, błota, korzeni, piasku pod nogami,  zabawy z  dymem, wiele przepraw przez rzeczki i jeziora, a także hardkorowe niespodzianki.

Na imprezie obowiązują limity uczestników. Najwięcej miejsc organizatorzy przewidzieli na dystansie 5km, bo aż 1500. Na dychę pobiegnie 700 zawodników, a z wyzwaniem 15km zmierzy się najwyżej 100 osób.

W sobotę o godzinie 9:00 rywalizację rozpoczną najbardziej wytrzymali uczestnicy, którzy zmierzą się z 15-kilometrową trasą z blisko 80 przeszkodami. Tuż po nich, o godzinie 10:00, na trasę ruszą równie zdeterminowani zawodnicy z dystansu 10 kilometrów z ponad 45 przeszkodami. Rywalizację pierwszego dnia zamkną starty na 5 kilometrów oraz zawody dla dzieci pod nazwą Terenowe Dzieciaki.

Niedziela od rana do wczesnych godzin popołudniowych w całości przeznaczona jest dla uczestników najbardziej popularnych 5 kilometrów z 30 przeszkodami. Na starcie stają całe rodziny czy grupy znajomych, którzy doskonale bawią się wspinając na drzewa, tarzając w błocie czy brodząc w mokradłach.

Wszystkich uczestników biegu obowiązywać będzie limit czasu na pokonanie trasy wynoszący 2 godziny. Start i meta zlokalizowane będą na Polanie Różopole.

Organizatorzy informują, że na wszystkie starty można będzie zapisać się bezpośrednio w biurze zawodów. Pakiet startowy na biegi 5/10km kosztować będzie 199,99 złotych, a opłata startowa na 15km wynosić będzie 179,99 złotych.

red