W sobotę 2. Górski Bieg Zająca w Górze Kalwarii. Wciąż są wolne miejsca

4 września w podwarszawskiej Górze Kalwarii odbędzie się druga edycja Górskiego Biegu Zająca, którego głównym celem jest integracja społeczna osób zdrowych z chorymi i niepełnosprawnymi ze szczególnym uwzględnieniem osób chorych na stwardnienie rozsiane (SM). W programie imprezy bieg dla osób z niepełnosprawnościami, bieg główny na dystansie 10km i zawody Nordic Walking na trasie o długości 5km.

Bieg Zająca to wyjątkowe wydarzenie sportowe, w którym obok  zdrowych sportowców stają osoby z niepełnosprawnościami. Imprezę otworzy o godzinie 9:00 bieg na dystansie do 2km na specjalnie przygotowanej trasie dostosowanej również do startu zawodników na wózkach inwalidzkich.

– Każda z osób chorych i niepełnosprawnych dostaje na czas startu dedykowanego dla siebie wolontariusza, który staje się jej opiekunem – „Zającem”, stąd nazwa wydarzenia ,,Bieg Zająca”. Nasze hasło to ,,Pomaganie przez Bieganie” – zdrowi biegacze wspierają chorych i niepełnosprawnych – tłumaczą organizatorzy z Fundacji Active Life.

O godzinie 10:00 wystartują zmagania w biegu głównym na dystansie 10km, a pół godziny później na trasę wyruszą zawodnicy Nordic Walking.

Impreza odbędzie się w Górze Kalwarii.  Wciąż są wolne miejsca, zapisy będą przyjmowane w biurze zawodów zlokalizowanym przy ulicy Jana Białka 7. Pakiet startowy na bieg 10km kosztuje 100 złotych, uczestnicy biegu do 2 km w roli „zająca” dla osoby z niepełnosprawnością  mają zagwarantowany bezpłatny start.

red

fot. facebook.com/fundacja.activelife