W sobotę Moltani Kids Run w Białymstoku

Już 18 września miłośnicy sportu będą mogli wziąć udział w kolejnej edycji Białystok Biega. Do uczestnictwa zaproszeni są nie tylko zaprawieni w bojach biegacze, ale również dzieci w wieku od 2 do 15 lat. Z myślą o najmłodszych stworzono specjalny program Super Biegacz, w ramach którego pociechy będą mogły wystartować w czterech różnych biegach.

Coś dla dużych, coś dla małych

We wrześniu białostoczanie po raz jedenasty będą mogli wziąć udział w corocznej edycji Białystok Biega. Swoich sił będą mogli spróbować także najmłodsi, startując w specjalnych, dedykowanych im biegach. Jednym z nich będzie Moltani Kids Run, nad którym patronat objęła księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl.

– Od lat współpracujemy z Fundacją Białystok Biega przy okazji różnych biegów organizowanych na terenie miasta. Tegoroczny Moltani Kids Run jest dla nas szczególnie ważny, bo skupia się właśnie na najmłodszych uczestnikach. Zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej i zdrowego wysiłku jest niezwykle istotne zwłaszcza teraz, kiedy pandemia uziemiła wszystkich w domach, a pociechy na ponad rok straciły możliwość uczęszczania na zajęcia sportowe. Staramy się także dawać dobry przykład – w biegu wezmą udział również pociechy naszych pracowników – wyjaśnia Łukasz Kierus, prezes zarządu spółki Glosel, pod parasolem której znajdują się marki takie jak TaniaKsiazka.pl i Bee.pl.

Podobnego zdania są również organizatorzy biegów dla dzieci, którym od 10 lat przyświeca misja propagowania sportu wśród najmłodszych uczestników.

– Przed pandemią w organizowanych przez nas wydarzeniach dla dzieci wzięło udział prawie 6 tysięcy zawodników, co robiło niesamowite wrażenie. Teraz, po rocznej przerwie, wracamy do imprez biegowych dla najmłodszych i wiem, że czekały na to zarówno dzieciaki, jak i ich rodzice. Zainteresowanie jest bardzo duże, a na starcie ponownie stanie kilkuset małych zawodników. To ciekawe, że w szkołach jest problem z zajęciami z wychowania fizycznego, uczniowie przychodzą na nie ze zwolnieniami… a jednocześnie czekają na biegi, które dla nich organizujemy – dodaje Grzegorz Kuczyński, prezes fundacji Białystok Biega.

Jakie atrakcje czekają na uczestników?

Choć mogłoby się wydawać, że bieg sam w sobie jest wystarczającą atrakcją, organizatorzy zapewniają, że na uczestników imprezy czekają również inne rozrywki.

– W przygotowanych pakietach startowych uczestnicy znajdą specjalne gadżety TaniaKsiazka.pl, a w oczekiwaniu na start zgromadzonych gości zapraszamy do spędzenia czasu w specjalnie przygotowanym namiocie, w którym będzie można kupić książeczki dla dzieci i młodzieży. Na najmłodszych czeka również ścianka do zdjęć. Oczywiście odwiedzi nas również maskotka księgarni, uroczy Moltani, który będzie dodatkowo zagrzewał biegaczy – zapewnia Edyta Niewińska z księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl.

Podczas imprezy dzieci będą mogły zawalczyć także o kolejne odznaczenie – tytuł Super Biegacza.

– Super Biegacz to cykl czterech biegów dla dzieci. Na każdym z nich mali zawodnicy otrzymują nalepkę związaną z tym biegiem, którą mogą wkleić do specjalnej książeczki. Po zebraniu trzech (z czterech) nalepek, dziecko otrzyma specjalny medal Super Biegacza. Akcję organizujemy od 4 lat i widzimy, że dzięki temu dzieci pilnują rodziców, kiedy powinni zapisać pociechę na kolejny bieg – wyjaśnia Grzegorz Kuczyński.

Kto może wziąć udział w biegu?

W ramach Moltani Kids Run odbędą się trzy konkurencje – biegi na 100, 600 i 1000 metrów. Każdy z nich przygotowany jest dla innej grupy wiekowej. W najkrótszym dystansie udział będą mogły wziąć dzieci między 2 a 5 rokiem życia. Bieg na 600 metrów przeznaczony jest dla pociech w wieku od 6 do 10 lat, a najdłuższa trasa czeka na dzieciaki między 11 a 15 rokiem życia.

– Do udziału zachęcamy dzieci od 2 do 15 lat. Poziom sportowy nie ma najmniejszego znaczenia. Nagradzamy medalem każde dziecko, które przekroczy linię mety, bez względu na to, czy przybiegnie pierwsze, czy ostatnie – i to chyba najmłodszym podoba się najbardziej. Wychodzimy z założenia, że sport w takim wieku ma być zabawą – jesteśmy od tego, żeby zachęcić maluchy do aktywności. Na ostrą rywalizację będą miały jeszcze czas – podsumowuje prezes Fundacji Białystok Biega.

Chcąc zgłosić udział dziecka w biegu Moltani Kids Run należy zarejestrować je na dedykowanej stronie Fundacji Białystok Biega i opłacić startowe w wysokości 29 złotych. Chętni powinni się jednak pospieszyć, ponieważ liczba uczestników biegu jest ograniczona.

Źródło: GoodOnePR

foto: Fundacja Białystok Biega