2021 rok bez stołecznego Biegu Niepodległości

Stołeczne Centrum Sportu „Aktywna Warszawa” poinformowało dzisiaj, że z powodu pandemii w tym roku nie zorganizuje w tradycyjnej formie Biegu Niepodległości, który do 2019 roku odbywał się 11 listopada. 

– Organizacja naszych wydarzeń wymaga kilku miesięcy przygotowań, zdobycia dziesiątek pozwoleń i przygotowania rozwiązań logistycznych zapewniających komfort i bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy oraz biegaczy. Nie da się tego przygotować z dnia na dzień czy z tygodnia na tydzień. Nie przy imprezie o takiej skali – napisali organizatorzy na stronie internetowej.

Szalę przechyliła niepewność

Przedstawiciele „Aktywnej Warszawy” zwracają również uwagę na niepewną sytuację epidemiologiczną w Polsce. Wskazują, że czas i pole manewru niezbędne do organizacji imprezy zostały zmniejszone poniżej bezpiecznej granicy.

– Obecne obostrzenia i zasady organizacji imprez obowiązują do końca października (biegi muszą być podzielone na tury po max 500 osób, w odstępach co 15 minut), a rząd powtarza, że może zaostrzyć obostrzenia z dnia na dzień (liczba zakażeń wciąż rośnie), więc nie wiemy, co czeka nas w listopadzie. Nie wiemy, czy organizacja biegu będzie wtedy możliwa czy też zabroniona – wyjaśniają powody swojej decyzji.

 – Profesjonalizm nie polega na podjęciu się niemożliwych wyzwań. Profesjonalizm polega na racjonalnym i odpowiedzialnym podejściu do rzeczywistości. Obecna rzeczywistość niestety nie pozwala nam na organizację Biegu Niepodległości w terminie 11 listopada z prostego powodu – nie wiemy, czy w listopadzie będzie można bezpiecznie organizować imprezy sportowe z udziałem wielu tysięcy biegaczydodają.

Bezpłatne medale od „Aktywnej Warszawy”

Jednocześnie „Aktywna Warszawa” przygotowała niespodziankę dla biegaczy chcących na biegowo uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości.

– Chcemy Wam podziękować za to, że wciąż jesteście z nami i chcecie uczestniczyć w naszych wydarzeniach, czego najlepszym dowodem był 30. Bieg Powstania Warszawskiego. W ramach podziękowań przygotowaliśmy specjalny medal, który będziecie mogli zdobyć 11 listopada. W jaki sposób? Bardzo prosty. Wystarczy, że tego dnia wykonacie swój biegowy trening na dystansie 10 km, zarejestrujecie się w udostępnionej przez nas aplikacji i zaimportujcie do niej plik z Waszej aktywności – poinstruowali organizatorzy dodając, że medal będzie nagrodą, z którą nie trzeba będzie płacić.

– Po Waszej stronie będzie należało odebranie medalu osobiście z naszej warszawskiej siedziby lub ewentualnie pokrycie kosztów wysyłki kurierem, jeśli się na to zdecydujecie – zakończyli.

Źródło: Stołeczne Centrum Sportu „Aktywna Warszawa”