38. Toruń Maraton coraz bliżej. Na listach startowych niemal 900 osób

Wielkie święto biegania w grodzie Kopernika już za 12 dni. Dokładnie 24 października o godzinie 9:00 po wystrzale startera oraz uniesieniu w górę taśmy startowej na torze żużlowym Motoareny, na trasę maratonu i półmaratonu wyruszy „morze” biegaczy.

Przypomnijmy, że trasa maratonu będzie przeprowadzona na obszarze miasta Torunia na dwóch pętlach, a półmaratonu na jednej. Start i meta będą zlokalizowane na torze żużlowym Motoareny – pozostała część trasy będzie poprowadzona po nawierzchni asfaltowej. Punkty odżywcze będą ulokowane na trasie, co 5 km. Ze względu na łagodny profil trasy i potencjalnie dobre warunki atmosferyczne, spodziewane są liczne „życiówki” biegaczy, a nawet pobicie najlepszych czasów osiągniętych w maratonie i półmaratonie w klasyfikacji mężczyzn i kobiet w Toruniu.

Biegaczom na trasie pomagać będzie grupa dwunastu pacemakerów, która poprowadzi biegaczy na następujące czasy końcowe od 3 do 5 godzin.

Co w pakiecie?

Na finiszerów toruńskiego maratonu i półmaratonu będą czekały wyjątkowe medale, prezentujące miejsce startu i mety maratonu i półmaratonu, tj. Motoarenę im. Mariana Rosego w Toruniu. Na górnych brzegach medali wrysowany został zarys toruńskiej starówki, co stanowi nawiązanie do medalu z poprzedniej edycji. Na rewersie uwzględnione zostało miejsce na grawer imienia i nazwiska oraz uzyskanego czasu.

W każdym pakiecie startowym, zarówno na dystansie maratonu, jak i półmaratonu będzie znajdować się czapka zimowa marki Adrunaline przeznaczona do treningu biegowego przygotowana specjalnie na 38. Toruń Maratoń i Toruń Półmaraton 2021. Czapka została uszyta z bardzo lekkiej i elastycznej dzianiny, która oprócz komfortu termicznego zapewni również maksymalne odprowadzanie wilgoci podczas zwiększonego wysiłku. Dodatkowo do pakietu startowego można skompletować dedykowaną imprezie profesjonalną koszulkę marki Adrunaline.

900 osób już gotowych do biegu

Na listach startowych 38. Toruń Maraton zapisanych jest już prawie 900 biegaczy, w tym 600 osób dokonało już opłaty startowej. Organizatorzy na miesiąc przed imprezą zwiększyli limit liczby uczestników do 800 osób na dystansie maratonu i półmaratonu. Tylko dokonana opłata startowa gwarantuje czynny udział w imprezie.

Jeżeli limit miejsc nie zostanie osiągnięty po zamknięciu elektronicznej rejestracji w dniu 19 października, na biegi będzie można zapisać się także w biurze zawodów w sobotę w godzinach 14:00-21:00. Biegacze spoza Torunia i powiatu toruńskiego będą mogli odebrać pakiet startowy w dniu biegu w niedzielę w godzinach 7:00-8:00.

mat pras