Biało-czerwona Kępa Potocka. Biegacze świętowali 11 listopada w stolicy

Biało-czerwono zrobiło się wczoraj w warszawskim parku Kępa Potocka, w którym odbył się kameralny Bieg 11 Listopada. Od rana trwały tam zmagania w ramach dwóch serii startowych na dystansie 10km, a zawody zwieńczyła rywalizacja na 5km. 

W Święto Niepodległości biegacze spotkali się w parku Kępa Potocka – w jednym z najpiękniejszych miejsc rekreacyjnych w stolicy, leżącym na granicy Żoliborza i Bielan. Organizatorzy wytyczyli tam trasę na pięciokilometrowej pętli prowadzącą parkowymi alejkami okalającymi urokliwy kanałek stanowiący starorzecze Wisły.

Dla kogo puchary?

Bieg na dystansie 10km z wynikiem 33:14 wygrał Wojciech Pratkowiecki, który wyprzedził Łukasza Więckowskiego (34:11) i Przemysława Obarę (34:18). Wśród kobiet najlepsza okazała się Maria Cześnik (36:40) przed Maggie Kraszpulską (38:54) i Darią Paśnicką (39:46).

Na trasie o długości 5km zdecydowanie zwyciężył Stanisław Śmietana (17:07). Drugi był Krystian Jusiński (17:51) a podium uzupełnił jeszcze Wojciech Marynowski (18:01).

– Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy, że zdecydowaliście się świętować z nami ten ważny dla nas wszystkich dzień – podsumowali imprezę organizatorzy z Fundacji Maraton Warszawski.

Rywalizacja na dystansie 10km zgromadziła łącznie 868 zawodników, a do mety biegu na piątkę dotarło 433 uczestników.

red

fot. FotoMaraton.pl