Bieg „Policz się z cukrzycą” ruszył z zapisami

Wielkimi krokami zbliża się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od wielu lat akcji charytatywnej, wspieranej przez miliony ludzi na całym świecie, towarzyszy Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą”. Będzie to już 16. edycja rywalizacji, której celem jest zwrócenie uwagi na problem zachorowań na cukrzycę. Tradycyjnie datki na cel biegu zostaną przekazane na konto WOŚP z przeznaczeniem na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.

Za nami już 15 edycji Biegu „Policz się z cukrzycą”. W ostatniej, wirtualnej rywalizacji wystartowało 15 887 osób z ponad 3 500 miejscowości. W sumie biegacze pokonali 130 932 km. Najbliższy Bieg „Policz się z cukrzycą” zaplanowano 29 stycznia 2022 roku i odbędzie się w formie tradycyjnej oraz wirtualnej.

– Do tej pory dzięki biegom „Policz się z cukrzycą” zakupiliśmy 195 pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą – powiedział Jurek Owsiak. – Dzięki naszemu Programowi Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą urodziło się już 2 275 zdrowych dzieci. To oznacza, że każda osoba, która bierze udział w naszym biegu – Wirtualnym lub w Warszawie – nie tylko spędza miło i kolorowo czas, ale także dba o swoje zdrowie i zdrowie tych, którzy dopiero przychodzą na świat. Czy może być coś wspanialszego? – cieszy się szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

fot. Paweł Krupek-Krupka

​Celem Biegu „Policz się z cukrzycą” jest promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz zwrócenie uwagi na problem cywilizacyjny, jakim jest cukrzyca. Bieg jest w pełni charytatywny, co znaczy, że za wszystkie zebrane na biegu środki Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupuje pompy insulinowe dla kobiet w ciąży. W 16. edycji rywalizacji będzie można ponownie pobiec ulicami Warszawy. Za organizację Biegu „Policz się z cukrzycą” odpowiada Sport Evolution.

– Od samego początku Sport Evolution wspiera i aktywnie uczestniczy w akcjach organizowanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – podkreśla Michał Drelich, prezes Sport Evolution. – Przed nami 16. edycja Biegu „Policz się z cukrzycą”, którą organizujemy razem z WOŚP. Nawet pandemia nie mogła nam przeszkodzić w organizacji poprzedniej edycji. Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w przyszłorocznej rywalizacji, czy to konwencjonalnej czy wirtualnej, bowiem środki zebrane z biegu, zostaną przekazane na rzecz Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą – informuje.

Aby wystartować, w Warszawie na dystansie 5 kilometrów, w 16. Biegu WOŚP „Policz się z cukrzycą” należy w pierwszej kolejności zarejestrować się na platformie SlotMarket.pl. Datki na cel biegu wynoszą minimum 50 zł. Zawodnicy startują w charakterystycznych pomarańczowych koszulkach, a od sponsora biegu Dawtony otrzymują buff. Na mecie na biegaczy czeka pamiątkowy medal.

Można wspierać wirtualnie

​Podobnie jak w ubiegłym roku będzie też można wystartować w biegu wirtualnym, czyli pobiec minimum 5 kilometrów, w dowolnym miejscu na świecie. By wziąć udział w edycji wirtualnej należy również zarejestrować się na portalu SlotMarket.pl. Podobnie jak na warszawskiej edycji biegu datek wynosi minimum 50 zł, a pamiątkowa koszulka, buff, numer startowy i medal zostaną wysłane pod wskazany adres. Po rejestracji każdy z biegaczy otrzyma indywidualny kod, który należy podać w aplikacji JustMove, nowoczesnym rozwiązaniu technologicznym. Narzędzie jest zintegrowane ze wszystkimi popularnymi aplikacjami biegowymi oraz zegarkami z GPS-em.

fot. Dominik Malik

– Aplikacja JustMove jest bezpłatna i bardzo prosta w obsłudze, wręcz intuicyjna – podkreśla Maciej Pawłowski, New Business Development Manager Sport Evolution. – Po zainstalowaniu aplikacji JustMove na urządzeniu mobilnym i dołączeniu w aplikacji do biegu, należy sparować swoje urządzenie rejestrujące aktywności z aplikacją JustMove. Aplikacja współpracuje z popularnymi urządzeniami, takich firm jak: Garmin, Polar, Suunto, FitBit czy Apple. Możemy też korzystać bezpośrednio z JustMove. Reszta wydarzy się automatycznie. Do naszych zadań należy już tylko przebiec 5 km i dzięki temu będziemy pomagać innym – zaznacza Pawłowski.

Bieg wirtualny rozpocznie się 24 stycznia i potrwa do 30 stycznia 2022 roku. W tym terminie każdy uczestnik musi pokonać dystans co najmniej 5 kilometrów, w dowolnym miejscu na świecie.

Zapisy na 16. Bieg „Policz się z cukrzycą” wystartowały 14 listopada, w Światowym Dniu Cukrzycy. Odbywają się przez platformę SlotMarket.pl i potrwają do 29 stycznia lub wyczerpania limitu miejsc w przypadku biegu w Warszawie (5000 osób).

Źródło: Sport Evolution