Zimowa edycja Gorce Ultra-Trail odwołana

Organizatorzy zimowej edycji biegu Gorce Ultra-Trail w Ochotnicy Górnej poinformowali wczoraj, że są zmuszeni odwołać zawody zaplanowane na 3 lutego 2024 roku. Zarejestrowanym uczestnikom zaoferowali możliwość przeniesienia opłaty na dowolny dystans letniej odsłony imprezy lub pełny zwrot wpisowego.

W programie zimowej edycji Gorce Ultra-Trail znajdowały się cztery dystanse – „ZaDyszka” (10 km), „Którędy na Lubań” (24 km), „Zimny Wdżar” (34 km) i „Śnieżne Wyzwanie” (42 km). Wszystkie trasy biegów miały być wytyczone w paśmie Lubania, a na bazę imprezy tradycyjnie wyznaczono Ochotnicę Górną.

– Po wnikliwej analizie stanu zapisów i możliwości realizacji biegu na poziomie sportowym i towarzyskim, do jakiego dążymy, podjęliśmy decyzję o odwołaniu tegorocznej zimowej edycji biegów GUT Winter. Jest to dla nas trudne, tym bardziej, że zimowe biegi miały swoich wielkich fanów, a widok ośnieżonego Lubania i Tatr widocznych ze Studzionek zostaje w głowie na długo – czytamy w oświadczeniu wydanym przez organizatorów.

Osoby zapisane na GUT Winter mogą przenieść opłatę wpisową na dowolny dystans w letnich zawodach spod tego szyldu. Zapisy na te biegi mają wystartować jeszcze w styczniu. Mogą również podjąć decyzję o zwrocie pełnej opłaty na konto, muszą tylko do końca lutego poinformować o tym organizatorów.

Do tej pory odbyło się pięć edycji imprezy Gorce Utra-Trail. Do mety ubiegłorocznych zawodów dotarło łącznie prawie 400 biegaczy.

Fundacja Run Vegan, red

fot. w nagłówku Grzegorz Dziadoń/ Gorce Ultra-Trail