Kto zorganizuje mistrzostwa PZLA w 2022 roku?

Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wskazał gospodarzy niektórych mistrzostw kraju w 2022 roku. Niespodzianką jest przeniesienie mistrzostw Polski w półmaratonie z Bydgoszczy do Iławy.

Na dychę mężczyźni będą tradycyjnie ścigać się o medale mistrzostw Polski w Gdańsku podczas sierpniowego Biegu Św. Dominika. Pierwsza edycja Niepodległej Piątki na PGE Narodowym była tak udana pod względem sportowym, że lekkoatletyczne władze ponownie przyznały zawodom organizowanym przez Jakuba Nowaka rangę mistrzostw kraju na dystansie 5km.

W sezonie 2022 mistrzostwa Polski w półmaratonie odbędą się w Iławie.To niespodzianka, bo gospodarzem dwóch ostatnich edycji była Bydgoszcz. Wcześniej, przez 20 lat o medale w półmaratonie ścigano się na ulicach Piły.

Chorzów będzie gospodarzem inauguracyjnej edycji mistrzostw Polski w biegu 6-godzinnym, a mistrzostwa kraju w biegu na 50 oraz 100 kilometrów na terenie AWF Warszawa zorganizuje klub Polskie Himalaje. Impreza będzie zwieńczeniem obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W 2022 roku drużynowe mistrzostwa kraju odbędą się na stadionie im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu. Tytułu bronić będzie AZS UMCS Lublin. Z kolei gospodarzem przyszłorocznych przełajowych mistrzostw kraju będzie położone na Opolszczyźnie Olesno. To miejscowość dobrze znana fanom biegania z pandemicznego maratonu w 2020 roku, który wyłonił wówczas mistrzów Polski.

Gdzie ścigać będą się młodzieżowcy?

Poza tym ustalono, że w 2022 roku mistrzostwa Polski do lat 16, czyli mały memoriał Janusza Kusocińskiego, odbędą się w Lublinie. Zawodnicy z kategorii U18 – o medale mistrzostw Polski powalczą w przyszłym roku w Bielsku-Białej.

Przez pięć kolejnych lat mistrzostwa Polski w wielobojach seniorów oraz młodzieżowców organizować będzie Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Na Mazowszu odbędą się też mistrzostwa Polski U20 i U23 w biegu na 5000 metrów, a ich gospodarzem podobnie jak w tym roku będzie Piaseczno.

Źródło: red na podstawie pzla.pl

fot. Rob Wilson, unsplash