Ruszyły zapisy na zawody Enea IRONMAN w Gdyni

We wtorek, 2 listopada o godz. 14:00, rozpoczęły się zapisy na przyszłoroczną edycję Enea IRONMAN Gdynia. Triathloniści ponownie mają do wyboru pełen dystans IRONMAN, popularną „połówkę” oraz tradycyjny dystans sprinterski. Zawody zaplanowano w weekend 5-7 sierpnia 2022 roku.

Gdynia znów z pełnym dystansem

Sukces tegorocznej edycji zawodów, podczas której po raz pierwszy z ust spikerów na mecie można było usłyszeć legendarny okrzyk „You are an IRONMAN!” pokazał, że mimo utrudnionych z powodu pandemii przygotowań, zarówno organizatorzy, jak i liczne grono triathlonistów było gotowe na to gigantyczne wyzwanie, jakim jest pełny dystans IRONMAN. Po raz kolejny potwierdziło się też, jak duży potencjał międzynarodowy ma gdyńska impreza. Pomimo licznych restrykcji w podróżach międzynarodowych, 37% uczestników pochodziło bowiem z zagranicy.

​- Dotrzymaliśmy danego słowa. Od pierwszej edycji zawodów spod szyldu IRONMAN, organizowanych w Gdyni w 2015 roku, zapowiadaliśmy, że naszym celem jest sprowadzenie do Polski najbardziej prestiżowego dystansu i to w końcu stało się faktem – mówi Michał Drelich, dyrektor IRONMAN Poland. – Mimo, że impreza zgromadziła na listach startowych prawie 3,5 tysiąca osób, które bezpiecznie rywalizowały na różnych dystansach, to trzeba pamiętać, że nadal mieliśmy nad sobą pewne ograniczenia związane z pandemią. Głęboko wierzymy, że w 2022 roku spotkamy się w jeszcze większym gronie, zapewniając uczestnikom i kibicom maksimum satysfakcji z udziału w Enea IRONMAN Gdynia – podkreśla.

Organizacja zawodów triathlonowych, spełniających najwyższe standardy serii IRONMAN, wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi. Pomimo galopujących cen, organizatorom zawodów w Polsce udało się ponownie zaoferować najniższe opłaty startowe za udział w zawodach IRONMAN i IRONMAN 70.3 w całej Europie. Opłaca się wykupić start tuż po otwarciu zapisów, ponieważ ceny pakietów będą zmieniać się wraz z rosnącą liczbą zarejestrowanych zawodników. Rejestracja prowadzona jest w portalu SlotMarket.pl.

Ceny pakietów startowych na zawody IRONMAN Poland 2022

​Co zawiera się w cenie pakietu startowego?

– Przede wszystkim, ogrom emocji i wspomnień związanych ze startem i ukończeniem zawodów IRONMAN. Uczestnicy naszych zawodów mogą też liczyć na najwyższy poziom zabezpieczenia medycznego oraz rywalizację na całkowicie wyłączonych z ruchu trasach zawodów, prowadzących do jedynej w swoim rodzaju, niepowtarzalnej mety na Plaży Miejskiej w Gdyni – mówi Piotr Jakóbik, dyrektor marketingu IRONMAN Poland. – Pakiet startowy zawiera ponadto m.in. oficjalny plecak Enea IRONMAN Gdynia, czepek pływacki z logo imprezy, pamiątkową koszulkę finishera oraz okolicznościowy medal dla każdego, kto ukończy zawody – wylicza.

Enea IRONMAN Gdynia i Enea IRONMAN 70.3 Gdynia to także imprezy, na których można uzyskać kwalifikacje na mistrzostwa świata. 7 sierpnia 2022 roku zawodnicy powalczą o przepustki na imprezy mistrzowskie w Kailua-Kona na Hawajach (dystans IRONMAN, edycja 2022) oraz w Finlandii (dystans IRONMAN 70.3, edycja 2023).​

W 2022 roku w Polsce odbędą się 4 wyścigi pod szyldem IRONMAN:

Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw – 12 czerwca 2022;
Citi Handlowy 5150 Warsaw – 12 czerwca 2022;
Enea IRONMAN Gdynia – 7 sierpnia 2022;
Enea IRONMAN 70.3 Gdynia – 7 sierpnia 2022.

Rejestracja do zawodów w Warszawie zostanie uruchomiona 7 grudnia br. w portalu SlotMarket.pl.

Źródło: Sport Evolution

fot. Bartłomiej Zborowski