W Białymstoku największy Bieg Niepodległości na wschód od Wisły. Są wciąż wolne miejsca

11 listopada o godzinie 14:00 z Alei Józefa Piłsudskiego w Białymstoku ruszy kolejna edycja biegu Biegnę dla Niepodległej organizowanego przez Fundację Białystok Biega. W tym roku biegacze będą rywalizować na dystansie 10 kilometrów, a także w biegu rodzinnym o długości 1918 metrów nawiązujących do daty odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapisy internetowe zostały zamknięte, ale na chętnych czekać będą pakiety startowe w Biurze Zawodów.

Pobiegną dla Niepodległej

Bieg wystartuje z Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego, a jego trasa prowadzić będzie przez miejsca związane z przyjazdem Marszałka do Białegostoku, czy też miejsca symbolicznie związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Biegacze będą pokonywać ulice w centrum miasta takie jak Legionowa, 11 listopada, czy Bulwary Kościałkowskiego. Trasa posiada atest PZLA.

W biegu głównym na dystansie 10km weźmie udział maksymalnie 1000 zawodników.

To będzie największy bieg z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę na wschód od Wisły. Wydaje mi się, że w tym roku nawet w stolicy nie będzie większego wydarzenia biegowego na dystansie 10 km. Dlatego wszystkich, którzy chcą uczcić to wyjątkowe święto zapraszam do Białegostoku. Dobry dojazd i start o godzinie 14:00 powodują, że udział w biegu w stolicy Podlasia może być dobrym pomysłem. Przecież to niecałe 2 godziny jazdy z Warszawy – mówi Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega.

Dla najlepszych nagrody

W tym roku na zwycięzców czekają nagrody finansowe. Najlepsi zainkasują po 1000 złotych, zdobywcy drugiego miejsca otrzymają 300 złotych mniej, a za zajęcie najniższego stopnia podium organizator wypłaci 500 złotych. W 2019 roku nagrodami za wygraną w biegu były obrazy, które zawodnicy bardzo sobie chwalili.

– W tym roku problemy związane z pandemią i skupianie się na tym, aby wydarzenie w ogóle się odbyło pochłonęło nas całkowicie. Nie było przestrzeni do poszukiwania oryginalnych nagród. Te finansowe są chyba najbardziej oczekiwaną gratyfikacją przez zawodników elity, więc wróciliśmy do tej formy nagradzania – informuje szef Fundacji Białystok Biega.

Można przyjść po pakiet

Zapisy internetowe zostały zakończone, ale będzie możliwość zapisania się na miejscu w Biurze Zawodów. Jak się dowiedzieliśmy, na bieg główny dostępnych będzie około 50 miejsc. Opłata za udział w biegu głównym będzie wynosić 75 złotych. Biuro zlokalizowane będzie na placu przed VI Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku przy ulicy Warszawskiej 8 i będzie dostępne w godzinach 17:00-20:00 w sobotę, 10 listopada i od 9:00 do 13:00 w dniu imprezy.

Biegacz w pakiecie otrzyma skarpetki nawiązujące do Święta Niepodległości, a także opaskę na głowę z symbolami narodowymi. Dodatkowo możliwe jest dokupienie okolicznościowej koszulki technicznej z długim rękawem.

Źródło: Fundacja Białystok Biega