Wielkie zainteresowanie Nationale-Nederlanden Mini Maratonem. Wciąż można dołączyć

Trwają zapisy na Nationale-Nederlanden Mini Maraton – atrakcję skierowaną do najmłodszych fanów biegania i aktywności fizycznej. Wydarzenie odbędzie się 23 września, w przeddzień 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego, a w jego programie są biegi na dystansach od 50 do 1500 m. Wszystkie wystartują z położonej w sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki ulicy Emilii Plater. Na liście startowej jest już ponad 600 zawodników, a zapisy potrwają do dnia imprezy.

Mały wielki bieg

Nationale-Nederlanden Mini Maraton to impreza biegowa skierowana do wielu grup wiekowych. Młodzi uczestnicy będą rywalizować na dystansach dostosowanych do ich wieku. Dzieci do lat trzech mogą wystartować wraz z opiekunem, a górny limit wieku to 16 lat. Każdy uczestnik niezależnie od kategorii wiekowej, otrzyma na mecie wyjątkowy medal. Dodatkowo ci, którzy osiągną najlepsze wyniki w swoich kategoriach, zdobędą pamiątkowe puchary.

Trasa biegu będzie w pełni bezpieczna – zostanie wyłączona z ruchu samochodowego. Dystanse, z którymi zmierzą się najmłodsi wyznaczone zostały w maratońskiej, dorosłej przestrzeni ulicy Emilii Plater. Z tego samego miejsca, dzień po młodzieży – w niedzielę na swoje biegi wyruszą dorośli. Wyniki biegów dzieci będą mierzone za pomocą elektronicznego systemu pomiaru czasu – uczestnicy poczują się jak prawdziwi profesjonaliści.

– Pasję do sportu i zdrowy styl życia promujemy nie tylko wśród dorosłych, ale także wśród dzieci. Wierzymy, że troska o zdrowie to maraton, a nie sprint i już od najmłodszych lat warto o tym pamiętać. Udział w Nationale-Nederlanden Mini Maratonie to dla dzieci możliwość startu w profesjonalnych biegowych zawodach i poczucia się jak prawdziwi maratończycy. A przede wszystkim to okazja do pokazania dzieciakom, że aktywność fizyczna oraz sport to świetny i ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu mówi Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektorka ds. komunikacji marketingowej i marki w Nationale-Nederlanden.

Tak może zacząć się sportowa pasja

Sobotnia impreza będzie wzbogacona oprawą artystyczną i wsparciem kibiców. Każda tura Małego Wielkiego Biegu będzie uroczyście rozpoczynana, zaś na mecie uczestników witać będą spikerzy oraz bliscy. Organizatorzy mają nadzieję, że udział w Nationale-Nederlanden Mini Maratonie stanie się początkiem pięknej przygody z bieganiem i sportowej pasji wielu dzieciaków.

Do startu w Małym Wielkim Biegu szykuje się już ponad 600 uczestników. Zapisy potrwają aż do 23 września. Opłata startowa wynosi 35 złotych. Uczestnicy w ramach pakietu startowego, oprócz numeru uprawniającego do pokonania trasy otrzymają także chustę wielofunkcyjną od Nationale-Nederlanden, plasterki opatrunkowe od Grupy Lux Med i wodę mineralną Magnesia. Na mecie na wszystkich uczestników czekać będą pamiątkowe medale, słodka przekąska SONKO oraz banan Yellow.

Nationale-Nederalanden Mini Maraton to inicjatywa, dzięki której już przedszkolaki mogą zmierzyć się z rówieśnikami i poczuć prawdziwe sportowe emocje, a przede wszystkim świetnie się bawić.

– Biegi dla dzieci to niepowtarzalna forma zachęty i promowania zdrowego trybu życia wśród najmłodszych. Ważne jest dla nas, aby podczas wydarzenia nie wywierać na nich niezdrowej presji, a biegi kojarzyły im się z pozytywnymi emocjami. Kibicowanie ma być ważnym elementem całego wydarzenia, dodającym entuzjazmu i motywacji uczestnikom. Rodziców i bliskich zachęcamy do wspierania najmłodszych uczestników poprzez gorący doping, oklaski i wspólne przeżywanie tego wyjątkowego wydarzenia – mówi Magda Skrocka z Fundacji Maraton Warszawski.

Informacje praktyczne

Trasy wszystkich konkurencji Nationale-Nederlanden Mini Maratonu będą biegły ulicą Emilii Plater. Meta każdego dystansu znajdzie się na wysokości Sali Kongresowej. Miejsce startu każdej tury jest zależne od długości dystansu. Szczegóły biegów można znaleźć na stronie https://nnmaratonwarszawski.com/mini-maraton

Pakiety startowe na Mini Maraton można będzie odbierać można w Biurze Zawodów – Pałac Kultury i Nauki Pl. Defilad 1 w piątek 22 września w godzinach 14:00-20:00 i w sobotę, 23 września o godziny 10:00. Organizatorzy podkreślają, że numery startowe można odbierać najpóźniej 30 minut przed startem danej tury.

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”