Kristian Blummenfelt ambasadorem ASICS. To on dzisiaj rządzi w triathlonie

Norweg Kristian Blummenfelt został ambasadorem marki ASICS. To mistrz olimpijski, mistrz świata i rekordzista świata w triathlonie. 

27-letni Norweg do triathlonu trafił w 2008 roku, a rok później zakwalifikował się do kadry narodowej. W Igrzyskach Olimpijskich uczestniczył dwukrotnie. W 2016 roku w Rio de Janeiro był trzynasty, ale w tym roku w sierpniu w Tokio sięgnął po złoty medal. Do Blummenfelta należą poza tym dwa rekordy świata.  Na dystansie połówki Ironmana (3:29:04)  ustanowiony w 2018 roku i na pełnym dystansie Ironman (7:21:12), który uzyskał w listopadzie 2021 roku w debiucie na trasie w meksykańskim Cozumel.

Napędzany przez Metaspeed Sky

– Jestem naprawdę podekscytowany, że dołączam do ASICS Team. Filozofia marki „W zdrowym ciele zdrowy duch” bardzo ze mną rezonuje. Bieganie jest dla mnie wolnością i pozwala mi się odciąć się od hałaśliwego świata. Uspokaja moje myśli i choć jest to tak prosta czynność, pomaga mi odnaleźć równowagę między ciałem a umysłem – powiedział Kristian Blummenflet. 

Jego stałym towarzyszem treningów jest but ASICS Metaspeed Sky. – Od moich pierwszych kroków w Metaspeed Sky czułem, że są zupełnie inne od tych, które dotychczas testowałem. Biegając w nich na bieżni, pokonywałem odcinki szybciej niż kiedykolwiek wcześniej – podkreślił.

Sukcesy Kristiana w ciągu ostatniego roku były niesamowite, a to, że osiągnął je w butach Metaspeed Sky przemawia za jakością naszych produktów. Kristian podziela nasze wartości i jest wspaniałym sportowcem, który wierzy w pozytywny wpływ ruchu na umysł. Z niecierpliwością czekamy na możliwość wspierania go naszymi najnowszymi innowacjami w nadchodzących latach – powiedział Olivier Mignon, dyrektor marketingu sportowego w firmie ASICS.

Do ubiegłego roku ambasadorem ASICS był Niemiec Jan Frodeno, wielokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski w triathlonie.

Złamie 7 godzin?

Kristian Blummenfelt jest obok Brytyjczyka Alistaira Brownlee jednym z triathlonistów, którzy uczestniczą w projekcie Pho3nix SUB7.  Zostali wytypowani jako sportowcy, którzy jako pierwsi na świecie mają być w stanie przepłynąć 3,86 km, przejechać na rowerze 180,2 km i przebiec 42,195 km w czasie… poniżej 7 godzin. Wyzwanie wspiera The Pho3nix Foundation, organizacja non-profit założona przez Sebastiana Kulczyka.

Źródło: red, ASICS