PKO Białystok Półmaraton znów będzie nocny

Organizatorzy PKO Białystok Półmaratonu poinformowali, że najbliższa, 9. edycja imprezy odbędzie się podobnie jak poprzednia w formule biegu nocnego. Impreza w stolicy Podlasia zaplanowana jest na weekend 14-15 maja 2022 roku. Wkrótce ruszą zapisy.

W połowie listopada Fundacja Białystok Biega zorganizowała na Facebooku głosowanie, w którym biegacze mogli zdecydować, czy chcą utrzymać nocną formułę biegu, czy wolą aby zawody odbyły się w ciągu dnia. W zabawie wzięło udział ponad 500 osób. Miażdżącą przewagą wygrała opcja biegania po zmroku. Takie były wskazania prawie 400 uczestników głosowania.

– Znów pobiegniemy w nocy! Będzie się działo! Rezerwujcie weekend 14-15 maja i przybywajcie do Białegostoku. Niebawem uruchomimy internetowe zapisy na nasz półmaraton – zaprasza Grzegorz Kuczyński,  prezes Fundacji Białystok Biega.

PKO Białystok Półmaraton to od lat największy bieg uliczny w Polsce wschodniej. Bazą zawodów jest zabytkowy Pałac Branickich, a trasa prowadzi przez centrum miasta. W 2019 roku do mety siódmej edycji biegu dotarło 3294 zawodników.

red

fot. Aleksandra Szmigiel Running Creatives