16. Półmaraton Warszawski z bezpłatną akcją treningową

Już 27 marca po raz szesnasty na stołeczne ulice wyruszą uczestnicy Półmaratonu Warszawskiego. Zapisy na bieg ruszyły 7 grudnia, a na liście startowej jest już ponad 6 tysięcy osób. Organizatorzy zachęcają biegaczy do udziału w bezpłatnej akcji, w ramach której otrzymają  dostęp do planów treningowych. Korzystać z nich będą mogli wszyscy zawodnicy, zarówno debiutujący na dystansie półmaratonu, jak i starzy biegowi wyjadacze.

Nowy rok to idealny moment, by poważnie zacząć myśleć o treningu. Często jednak nasze plany nie dochodzą do skutku – wydają się zbyt odległe i wymagają poszukiwania dużej ilości różnych informacji. Pojawiają się wątpliwości, które mają negatywny wpływ na naszą motywację – jak, ile i z kim trenować?

– Teraz jednak każdy z nas ma szanse wejść w Nowy Rok iście biegowym krokiem. Dla wszystkich tych, którzy chcą podjąć wyzwanie i zacząć aktywnie zmieniać swoje życie, to właściwy czas, aby postawić przed sobą jasny cel – pobiegnę w 16. Półmaratonie Warszawskim! – zachęcają organizatorzy. – Trzy miesiące – to okres, w którym przygotujesz się do biegu na dystansie 21,097km nawet, jeśli będzie to Twój pierwszy start w półmaratonie. Wszystko za sprawą ekspertów oraz trenerów Fundacji Maraton Warszawski i Magazynu Bieganie, dzięki którym trening do tej wymagającej imprezy jeszcze nigdy nie był tak prosty – podkreślają.

Precyzyjny plan treningowy dla każdego

Każdy chętny uczestnik, który postanowi wystartować 27 marca w stolicy, otrzyma wsparcie profesjonalnych trenerów, plany treningowe oraz szereg materiałów, które pomogą mu aktywnie wkroczyć w cały 2022 rok. W bezpłatnej akcji treningowej każdy – od debiutanta po doświadczonego zjadacza kilometrów – znajdzie dla siebie coś cennego. Ma ona dostarczać nie tylko konkretnych narzędzi treningowych, ale także ekspercką wiedzę i bezcenną dawkę motywacji dla każdego uczestnika biegu.

Na wszystkich chętnych czekają plany treningowe przygotowane z myślą o biegaczach trenujących 3 i 4 razy w tygodniu, skomponowane w taki sposób, by korzystać z nich mogli zawodnicy o różnym stopniu zaawansowania. Plany obejmują okres od 4 stycznia do 27 marca, jednak do treningu można dołączyć w dowolnym, wybranym przez siebie momencie.

Spotkanie LIVE na Facebooku

Z myślą o korzystających z planów treningowych, w środę 12 stycznia o godzinie 19:00, zorganizowany zostanie LIVE na Facebooku, podczas którego eksperci podpowiedzą jak umiejętnie z nich korzystać, modyfikować i wykonywać poszczególne jednostki treningowe.

– To doskonała możliwość zarówno zdobycia wiedzy, a także uzyskania odpowiedzi na nurtujące Was pytania – zaznaczają przedstawiciele Fundacji „Maraton Warszawski.”

Poza tym organizatorzy zapraszają biegaczy do dołączenia do specjalnej grupy na Facebook’u, w której również nie zabraknie cennych rad i wielu dawek motywacji. Dostępni tam będą trenerzy Magazynu Bieganie udzielający podpowiedzi m.in. kwestii indywidualnego podejścia do treningów, stosowania poszczególnych środków treningowych, dokonywania zmian w treningu czy też samej taktyki na start w półmaratonie.

Eksperci odpowiedzą na wszystkie pytania związane z biegiem treningiem. W spotkaniach online udział wezmą zaproszeni goście specjalni – to wyjątkowa okazja do nawiązania nowych znajomości i wspólnej wymiany doświadczeń.

Dla osób, które po raz pierwszy planują pokonać dystans półmaratonu, na stronie biegu powstała specjalna Strefa Debiutanta. Znajdować będą się w niej kolejne treści opracowane z myślą o początkujących biegaczach, nawet takich, dla których 16. Półmaraton Warszawski będzie pierwszym w życiu startem w jakiejkolwiek imprezie biegowej.

– Wskazówki doświadczonych trenerów pozwolą krok po kroku dojść do upragnionego celu i zameldować się 27 marca 2022 roku na mecie 16. Półmaratonu Warszawskiego! – zapewniają organizatorzy.

Wyjątkowy półmaraton

Półmaraton Warszawski od blisko dekady regularnie osiąga frekwencję biegaczy liczoną w tysiącach, a łącznie zgromadził na mecie już ponad 100 tysięcy finiszerów – zarówno z Polski jak i zagranicy. Wszyscy miłośnicy biegania wspierani są za każdym razem przez setki kibiców oblegających trasę biegu wiodącą przez samo serce stolicy. To wszystko sprawia, że wydarzenie jest jedną z największych imprez biegowych w tej części Europy. Zapisy na wydarzenie wciąż są otwarte i dostępne na stronie www.rejestracja.maratonwarszawski.com

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski

fot. Piotr Dymus