Mistrzyni Olimpijska wystartuje w 2. Poznańskim Biegu Otwarcia Igrzysk

Na swoim koncie ma 6 medali mistrzostw Europy (w tym 2 złote), 2 medale mistrzostw świata, ale tym największym jej sportowym sukcesem jest złoty medal wywalczony wspólnie z Magdaleną Fularczyk podczas Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku w Rio de Janeiro. Wioślarka Natalia Madaj-Smolińska wystartuje w 2. Poznańskim Biegu Otwarcia Igrzysk, który odbędzie się w niedzielę, 6 lutego na Stadionie POSiR Golęcin.

Druga, tym razem zimowa wersja odbędzie się w drugim dniu Zimowych Igrzysk Olimpijskich, Pekin 2022. Tak jak poprzednio start i meta imprezy zlokalizowana będzie na Stadionie POSiR Golęcin, a trasa poprowadzona będzie po terenach wokół jeziora Rusałka. Impreza ma mieć charakter rodzinnego pikniku.

W ramach imprezy odbędą się zarówno konkurencje dla dorosłych jak i dla dzieci, a wszyscy uczestnicy po ich ukończeniu otrzymają medal nawiązujący do symboliki olimpijskiej Uczestnicy wystartują na dystansach nawiązującym do nazw, miar i dat związanych z Igrzyskami Olimpijskimi. Dla dorosłych dostępne będą dwie trasy. Pierwsza o długości 12 km, druga o nazwie Dolichos” na dystansie 4624,08m (24 długości stadionu olimpijskiego).

Start i meta biegu na obu dystansach znajdą się na stadionie POSiR Golęcin. Uczestnicy wybiegają ze stadionu, pokonują odpowiednio jedno lub trzy okrążenie dokoła jeziora Rusałka, następnie wracają na stadion.

W kategorii dzieci i młodzieży uczestnicy wystartują na pięciu dystansach od 192,67m do 2022m. Rywalizacja dzieci rozegrana zostanie w godzinach 12:15-13:30, w seriach z podziałem na płeć i wiek.

W pakiecie startowym każdy uczestnik otrzyma: numer startowy, odlewany medal na mecie po ukończeniu biegu, butelkę wody mineralnej na mecie i posiłek regeneracyjny. Do 23 stycznia opłaty startowe wynoszą 20 złotych za bieg dziecięcy i 45 złotych za start w biegach dla dorosłych.

 red