Marcin Lewandowski rezygnuje ze startu w HMŚ. „Rodzina mnie potrzebuje”

Marcin Lewandowski, brązowy medalista mistrzostw świata z 2019 roku na dystansie 1500 metrów poinformował dzisiaj, że z powodów rodzinnych nie wystąpi w Halowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w dniach 18-20 marca w Belgradzie. Polak w stolicy Serbii miał bronić srebrnego medalu.

Córka jest po operacji. Wiele bólu i łez, ale wszystko jest na dobrej drodze. Przed nami długa rehabilitacja. Rodzina mnie potrzebuje, dlatego rezygnuję z obrony srebrnego medalu na Halowych Mistrzostwach Świata w Belgradzie – napisał Marcin Lewandowski w mediach społecznościowych.

Lewandowski w obecnym sezonie jest w bardzo dobrej formie. W ubiegły wtorek na mityngu ORLEN Copernicus Cup w Toruniu wystartował na swoim niegdyś koronnym dystansie 800 metrów. Zajął czwarte miejsce, za Brytyjczykiem Elliotem Gilesem, Szwedem Andreasem Kramerem i Kenijczykiem Collinsem Kipruto.

– Jest gicior. Kolejny dobry, solidny start na 800m czyli powrót do mojej starej miłości. 1.46.01 to piękny prognostyk w starcie na koronnym dystansie 1500m podczas HMŚ w Belgradzie – ocenił wtedy po starcie.

Srebrny medal Halowych Mistrzostw Świata na dystansie 1500 metrów Lewandowski wywalczył w 2018 roku w Birmingham.

red

fot. Autorstwa filip bossuyt from Kortrijk, Belgium – WK040165 lewandovsky, CC BY 2.0