New Balance Bieg na Piątkę na powitanie wiosny w Warszawie

Właśnie wystartowały zapisy na New Balance Bieg na Piątkę, który towarzyszyć będzie 16. Półmaratonowi Warszawskiemu. Biegacze na stołeczne ulice ruszą 27 marca o godzinie 13:00. – Nie zwlekaj i zapisz się już dziś – rusz się z kanapy i przywitaj wiosnę w stolicy, razem z innymi – zachęcają organizatorzy, którzy podkreślają, że 5 km trasa to idealna propozycja dla osób rozpoczynających przygodę z bieganiem, poszukujących motywacji lub miłośników krótszych dystansów.

Prawdopodobnie najszybsza piątka w Warszawie

Trasa New Balance Biegu na Piątkę prowadzić będzie wzdłuż ulicy Adama Mickiewicza aż do Placu Wilsona, następnie nastąpi długi zbieg ulicą Zygmunta Krasińskiego oraz długa prosta tuż przed metą. Została zaprojektowana w taki sposób, aby mniej doświadczeni biegacze nie mieli z nią problemów. Udział w tych zawodach to doskonały pomysł na rozpoczęcie przygody z bieganiem dla debiutantów. Jednocześnie pętla wytyczona jest tak, aby sprzyjać osiąganiu rekordów życiowych przez tych najbardziej doświadczonych zawodników.

– Nasz bieg to okazja, aby wejść w biegowy sezon z dobrym rezultatem. A to za sprawą długiego zbiegu przypadającego na 3 kilometr. Dla szybszych zawodników to doskonała okazja, aby się rozpędzić przed ostatnią długą prostą. Dla tych mniej zaawansowanych i początkujących uczestników, to szansa na złapanie oddechu i napędzenie nóg raz jeszcze, tuż przed samym finiszem – tłumaczą organizatorzy z Fundacji Maraton Warszawski.

New Balance Bieg na Piątkę dotychczas odbywał się jesienią w ramach Maratonu Warszawskiego. W tym roku po raz pierwszy zostanie zorganizowany na wiosnę jako bieg towarzyszący 16. Półmaratonowi Warszawskiemu. Bieg główny wyruszy o godzinie 10:00 z ulicy Konwiktorskiej, na piątkę pierwsi zawodnicy wystartują 3 godziny później. Zawodnicy będą finiszować na ulicy Wybrzeże Gdańskie w pobliżu Multimedialnego Parku Fontann. Na stronie internetowej półmaratonu trwają zapisy na oba biegi.

Pobiegnij w słusznej sprawie

Uczestnicy New Balance Biegu na Piątkę mają możliwość nadać swojemu biegowi  wyższy, pozasportowy sens i skorzystać ze ścieżki #BiegamDobrze, która jest alternatywą do tradycyjnych zapisów. W ramach akcji każdy biegacz będzie mógł wspomóc wybraną jedną spośród 8 organizacji dobroczynnych, na którą będzie zbierał fundusze. Osiągnięcie kwoty minimalnej na utworzonej w ten sposób zbiórce upoważnia do odebrania pakietu startowego oraz wyjątkowego numeru startowego #BiegamDobrze.

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski, red