Jaka dieta dla młodego biegacza? Będzie bezpłatny warsztat z dietetykiem

7 marca odbędzie się drugi z ośmiu otwartych, bezpłatnych warsztatów edukacyjnych organizowanych przez Fundację Zdrowy Ruch, w ramach Programu „Wybiegaj w Przyszłość”. Gościem Tomasza Smokowskiego będzie Damian Parol, doktor nauk o zdrowiu, szkoleniowiec były sprinter. Tematem rozmowy będzie dieta młodego biegacza.

Warsztaty „Wybiegaj w Przyszłość” to projekt dedykowany całej społeczności lekkoatletycznej, a w szczególności młodym sportowcom, ich rodzicom i trenerom. W jego ramach odbywają się otwarte spotkania online, transmitowane na YouTube Fundacji Zdrowy Ruch oraz fanpage projektu „Wybiegaj w Przyszłość”. Ich celem jest podnoszenie świadomości w obszarach m.in. metod ucznia się, dietetyki, regeneracji, psychologii, planowania kariery, rozwoju kariery dwutorowej, budowania marki osobistej sportowca, itd.

Damian Parol o zdrowym odżywianiu

Drugi warsztat poprowadzi Tomasz Smokowski, dziennikarz sportowy i twórca Kanału Sportowego. Gościem będzie Damian Parol – doktor nauk o zdrowiu, szkoleniowiec, były sprinter. Ekspert postara się wytłumaczyć, co to w ogóle jest zdrowe odżywianie i jak powinna wyglądać dieta biegacza. Podpowie również, jak planować posiłki do szkoły, gdy po lekcjach czeka trening i wyjaśni, jak ważne jest zdrowe odżywianie w kontekście poprawiania wyników.

Jak wziąć udział w warsztacie?

Wystarczy w poniedziałek, 7 marca 2022 o godz. 19:00 wejść na kanał YouTube Fundacji Zdrowy Ruch lub profil „Wybiegaj w Przyszłość na Facebooku” i włączyć transmisję. W trakcie rozmowy będzie można na bieżąco zadawać pytania i włączyć się tym samym do dyskusji. Udział w warsztacie jest darmowy.

„Wybiegaj w Przyszłość” to program oferujący stypendia dla młodych biegaczy w kategoriach wiekowych U-16 i U-18 oraz warsztaty edukacyjne dla całej lekkoatletycznej społeczności. Projekt organizowany jest przez Fundację Zdrowy Ruch – twórcę imprezy 1 MILA oraz projektu Liga Biegowa. Jego partnerami są Bank Pekao S.A., Salomon, Kanał Sportowy i Sportfolio.

Źródło: Fundacja Zdrowy Ruch