Kilian Jornet ambasadorem marki COROS

COROS, amerykański producent zegarków GPS  ogłosił nawiązanie współpracy z Kilianem Jornetem. Wybitny skialpinista i biegacz ultra oficjalnie dołączył do grupy zawodników zrzeszającej wielokrotnych rekordzistów świata w dyscyplinach górskich i biegowych.  Katalończyk będzie korzystał z modelu APEX PRO.

Kilian Jornet jest jednym z najwybitniejszych sportowców w historii uprawiających ekstremalne sporty górskie. Jest pomysłodawcą projektu pod nazwą „Szczyty mojego Życia” (ang. „Summits of my Life”), w którym zdobywa biegiem najwyższe szczyty górskie. W maju 2017 roku dwukrotnie w ciągu tygodnia wbiegł i zbiegł z Mount Everestu, bez wspomagania tlenem.

Jornet od kilkunastu lat regularnie startuje w najbardziej prestiżowych zawodach ultra na całym świecie. Cztery razy tryumfował w biegu Hardrock 100 i trzykrotnie zwyciężał w UTMB.

– Współpraca na linii COROS – Jornet jest potwierdzeniem niezwykle dynamicznego rozwoju, jaki od kilku lat notuje amerykański producent. Fakt, iż sportowiec o tak uznanej renomie i popularności – wykraczającej daleko poza ramy sportów górskich – ale i oczekiwaniom względem sprzętu – zostaje ambasadorem marki, pokazuje jak silną pozycję producent wypracował sobie w ciągu niespełna ośmiu lat obecności na rynku – czytamy w komunikacie prasowym, który dotarł do naszej redakcji.

Wśród ambasadorów marki COROS są m.in. rekordzista świata w maratonie Kenijczyk Eliud Kipchoge, a także zwyciężczyni Maratonu Bostońskiego z 2018 roku Amerykanka Desiree Linden.

red