Powraca Bieg Na Szczyt Rondo 1. Jubileuszowa edycja w randze Mistrzostw Europy!

Już 21 maja do warszawskiego biurowca Rondo 1 ponownie zawitają najlepsi biegacze po schodach z Polski i Europy. Bieg Na Szczyt Rondo 1 powraca po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, a zawody będą miały rangę Mistrzostw Europy. Jubileuszowa, X edycja wydarzenia tradycyjnie wesprze SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Zaczną się schody

38 pięter, 836 stopnie i 142 metry w pionie – takie zadanie czeka na każdego, kto 21 maja postanowi zmierzyć się z trasą biegu wiodącą po klatce schodowej biurowca Rondo 1.W dotychczasowych dziewięciu edycjach wydarzenia chętnych zawsze było więcej niż dostępnych miejsc.

– Możemy śmiało powiedzieć, że Bieg Na Szczyt Rondo 1 uzyskał status imprezy kultowej, do udziału w której wielu zawodników wraca każdego roku – mówi Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy zawodów. – Tym bardziej cieszy nas, że po pandemicznych zawirowaniach biegacze ponownie pojawią się w gościnnych progach biurowca Rondo 1 – dodaje.

Wizerunek najbardziej prestiżowego biegu po schodach w Polsce budowano przez wiele lat. Co roku w Warszawie na schodach budynku Rondo 1  ścigali się najlepi specjaliści towerrunningu na świecie, na czele z Piotrem Łobodzińskim -mistrzem świata i wielokrotnym zdobywcą prestiżowego Towerrunning World Cup. Co ciekawe, 36-letni zawodnik swoją karierę na schodach rozpoczął ponad dziesięć lat temu od… pierwszej edycji Biegu Na Szczyt Rondo 1.

Rywalizacji na najwyższym poziomie można spodziewać się też w tym roku. Rondo 1 będzie bowiem – drugi raz w swojej historii – gospodarzem Towerrunning European Championships, czyli mistrzostw Starego Kontynentu. Poprzednim razem zawody miały taką rangę w 2016 roku.

SOS dla Ukrainy

Bieg Na Szczyt Rondo 1 to jednak coś więcej, niż tylko impreza sportowa. Od pierwszej edycji  2011 roku, organizatorzy wspierają Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce, przekazując na rzecz SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku cały przychód z opłat startowych. W tym roku zebrane środki będą tym bardziej potrzebne, że do Kraśnika zawitała w ostatnich tygodniach liczna grupa dzieci i ich opiekunów z Ukrainy.

Kompleks Rondo 1 angażuje się w szereg aktywności w zakresie wsparcia fundacji i stowarzyszeń. Tegoroczna edycja to także czas bliskiej współpracy z najemcami kompleksu, dzięki którym pomoc dla ludności ukraińskiej będzie celowa, zapewniając najistotniejsze elementy. Chcąc aktywnie wspomóc SOS Wioski Dziecięce, Rondo 1 przekaże dodatkowe środki pieniężne na wsparcie najmłodszych podopiecznych stowarzyszenia.

– Bieg na szczyt w Rondo 1 to wydarzenie, którego moc drzemie nie tylko w wysiłku fizycznym wszystkich partycypujących, ale i w zaangażowaniu szeroko rozumianego biznesu. Od lat stanowi wsparcie dla instytucji sprawujących opiekę nad dziećmi oraz ich opiekunami. Cieszymy się, że realizując to jubileuszowe wydarzenie, możemy znów razem stanąć w motywującej do niesienia pomocy rywalizacji – dodaje Sylwia Wiszowata-Łazarz, Associate Director w pionie marketingu, międzynarodowej firmy zarządzającej nieruchomościami Cushman & Wakefield.

Zapisy już wkrótce

Rejestracja do startu w Biegu Na Szczyt Rondo 1 zostanie uruchomiona 28 marca w portalu SlotMarket.pl. Więcej informacji pojawi się już niebawem na przebudowywanej obecnie stronie internetowej www.biegnaszczyt.pl.

Patronami medialnymi wydarzenia zostały Eurobuild CEE oraz portal Biegowe.pl.

Źródło: Sport Evolution

fot. sportografia.pl