Bieg na Szczyt RONDO1 idzie na rekord

Trwa rejestracja do jubileuszowej, X edycji warszawskiego Biegu Na Szczyt Rondo 1, który odbędzie się już 21 maja. W sprzedaży zostały ostatnie wolne pakiety startowe. Już wiadomo, że w tym roku na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce zostanie przekazana rekordowa kwota ze zbiórki związanej z biegiem.​

38 pięter i 142 metry w pionie – takie zadanie czeka na każdego, kto 21 maja br. postanowi zmierzyć się z trasą biegu wiodącą po klatce schodowej biurowca Rondo 1. Jak się okazuje, po dwuletniej przerwie w organizacji wydarzenia spowodowanej pandemią, chętnych do podjęcia wyzwania jest nadal bardzo wielu. W sprzedaży zostały już ostatnie pakiety startowe.

– Na liście startowej jest już ponad 400 osób, a limit uczestników wynosi 500. Liczba dostępnych pakietów zmniejsza się z każdym dniem, więc lepiej nie czekać zbyt długo z decyzją o rejestracji – mówi Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy zawodów.

Biegacze mają wielkie serca

Wiadomo też, że nadchodzącą edycja wydarzenia będzie rekordowa jeśli chodzi o kwotę wsparcia finansowego, która trafi do SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku. Z opłat startowych biegaczy, a także przekazanych przez nich dobrowolnie, dodatkowych środków zebrano już prawie 22 tysiące złotych. Ta kwota zwiększy się jeszcze o wpłaty od nowych uczestników biegu, ale zostanie też znacząco podniesiona przez gospodarza biegu, kompleks Rondo 1.

– Środki pozyskane ze sprzedaży pakietów startowych zawsze stanowią wsparcie dla opiekunów oraz podopiecznych wskazanych fundacji oraz Stowarzyszeń. Cieszymy się, że i w tym roku możemy aktywnie wesprzeć Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, a potencjalni uczestnicy biegu tak licznie dokonują rejestracji i zakupu pakietów. Tegoroczna edycja to także dodatkowa pomoc finansowa ze strony RONDO 1, które to zasili budżet Stowarzyszenia kwotą 15 tysięcy złotych. Bieg na Szczyt to w istocie wydarzenie, które od wielu lat łączy rywalizację sportową z dobroczynnością. Dla nas to także symbol obrazujący dobre serca oraz wolę niesienia pomocy przez wszystkich uczestników biegu – dodaje Sylwia Wiszowata-Łazarz, Associate Director w pionie marketingu międzynarodowej firmy doradczej zarządzającej nieruchomościami Cushman & Wakefield.

Rejestracja do startu w Biegu Na Szczyt Rondo 1 prowadzona jest w portalu SlotMarket.pl. Link do formularza zgłoszeniowego znajduje się na stronie internetowej www.biegnaszczyt.pl.

Patronami medialnymi wydarzenia zostali: Eurobuild CEE, My Company Polska, NowaWarszawa.pl oraz Biegowe.pl.

Źródło: SportEvolution