Kids Run i BODYWORK zapraszają dzieci do biegowych zabaw

Kids Run, największy w Polsce cykl imprez sportowych dla całych rodzin oraz Centrum Zdrowia i Ruchu BODYWORK w Poznaniu przygotowali zabawy biegowe dla dzieci. W ten sposób chcą promować aktywność fizyczną, szczególnie wśród najmłodszych. Filmiki treningowe są dostępne online w języku polskim i ukraińskim.

Zabawy biegowe dla dzieci

Kids Run i poznański BODYWORK połączyli siły i wspólnie stworzyli „Zabawy biegowe”, czyli materiały treningowe online dla dzieci w wieku 4-6 oraz 7-10 lat. Każdy zestaw ćwiczeń przewidziany jest na około 40-50 minut i można go bez przeszkód wykonać w domu.

Filmiki instruktażowe w języku polskim i ukraińskim są dostępne na stronie kidsrun.pl Dzięki nim można łatwo wykonać ćwiczenia z zachowaniem prawidłowej techniki. Dodatkowo można pobrać e-konspekty treningowe, które zawierają szczegółowy opis zestawów ćwiczeniowych.

Dzieci lubią sport

Pretekstem do stworzenia „Zabaw biegowych” był  Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju. To święto ustanowione przez ONZ w sierpniu 2013 roku. Wybrana data – 6 kwietnia upamiętnia dzień otwarcia pierwszych nowożytnych letnich Igrzysk Olimpijskich w 1896 roku w Atenach.

Promowanie aktywności fizycznej, integrowanie poprzez sport i zarażanie miłością do ruchu to wartości, które stoją za Kids Run. Od lat pod tym szyldem w całej Polsce odbywają się imprezy sportowe dla rodzin.

– Stawiamy na aktywne celebrowanie Dnia Sportu, bo jest to doskonała okazja, aby zarówno dzieciom, jak i rodzicom przypomnieć o tym, że ruch jest ważny. Dzieci lubią sport, bo jest on dobrym sposobem na wspólne spędzanie czasu i zabawą samą w sobie. W tym szczególnym dniu przypominamy o tym, że sport powinien być obecny w życiu każdego z nas – komentuje Tomasz Makowski, dyrektor Kids Run.

Źródło: Kids Run

fot. Andrzej Olszanowski