Poland Business Run pobiegnie po raz jedenasty

4 września po raz jedenasty wystartuje charytatywny bieg biznesowy Poland Business Run. W tym roku organizatorzy przygotowali stacjonarne zawody sztafetowe w Krakowie oraz zachęcają uczestników do udziału w wirtualnym biegu na własnej trasie. Biegacze połączeni w pięcioosobowe sztafety pomogą beneficjentom z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii. Start zapisów 10 maja.

Po pandemicznej przerwie Poland Business Run wraca do tradycyjnych zawodów biegowych w Krakowie, nie rezygnując również z opcji wirtualnej rywalizacji, którą doceniły firmy i korporacje. W obu przypadkach dystans na każdego zawodnika to przyjazne 4 km.

– Przeanalizowaliśmy nastroje naszych biegaczy po dwóch ostatnich edycjach Poland Business Run. Okazało się, że firmy pokochały nową formułę wirtualną, w której mogły zaprosić do udziału swoje oddziały z całego świata. Z drugiej strony nie brakowało też głosów osób, które w pandemii tęskniły za biegiem ulicznym. Postanowiliśmy dać naszym uczestnikom obie opcje i możliwość wyboru – tłumaczy Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Dwa razy po tysiąc drużyn

Bieg w Krakowie to propozycja dla osób, które chcą poczuć klimat zawodów sportowych. Uczestnicy wystartują w dwóch turach po 1000 drużyn (5 tysięcy biegaczy), a pomiaru czasu dokona profesjonalna firma. Z kolei bieg wirtualny to możliwość przebiegnięcia swojego odcinka bez presji i po samodzielnie wybranej trasie, w dowolnym miejscu. Czas wystarczy zmierzyć za pomocą aplikacji z funkcją GPS i przesłać przez stronę www organizatora.

Zapisy dla wszystkich biegaczy rozpoczną się 10 maja i potrwają do 31 maja lub wyczerpania limitu miejsc (2 tysiące sztafet w przypadku biegu w Krakowie). Do 31 sierpnia będzie można zapisać się do biegu z wirtualnym pakietem startowym.

Poprzez opłacenie udziału w biegu firmy pomogą osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu oraz po mastektomii. Jedną z beneficjentek sztafety jest 37-letnia Dominika z Łodzi, która w wyniku choroby przeszła amputację nogi i potrzebuje protezy. Nowy sprzęt pozwoli jej swobodnie poruszać się w obrębie swojego mieszkania, zlokalizowanego na IV piętrze kamienicy, a w dalszej perspektywie wrócić do aktywności i pracy zawodowej.

– Koszt protezy to dla mnie suma nierealna do zdobycia, dlatego dziękuję za wszelką pomoc w uzbieraniu tej kwoty. Otrzymanie protezy docelowej jest w tej chwili moim największym marzeniem. Wierzę, że gdy już nauczę się chodzić, swoje dalsze cele będę w stanie pomału realizować sama – mówi Dominika, beneficjentka Poland Business Run 2022.

Beneficjenci poszukiwani

Ubiegłoroczna edycja wydarzenia, przeprowadzona w formule wirtualnej, zgromadziła ponad 28 tysięcy uczestników, a wsparciem objęto 128 beneficjentów. Osoby z całej Polski, które potrzebują rehabilitacji, protez, wózków czy pomocy psychologicznej wciąż mogą wysłać wniosek o wsparcie do Fundacji Poland Business Run.
Źródło: Poland Business Run