Runmageddon tworzy superligę. Najlepsi biegacze OCR porządnie zarobią

Runmageddon, największy w Polsce cykl biegów przeszkodowych od sezonu 2022 wprowadza Superligę RMG. Na najlepszych zawodników w cyklu czeka pula nagród pieniężnych o łącznej wysokości 35 tysięcy złotych.

Będą zbierać punkty

Zawodnicy serii Elite – profesjonalni biegacze przeszkodowi będą zbierać punkty podczas swoich startów w imprezach Runmageddonu. Do klasyfikacji generalnej będzie liczone 6 biegów pokonanych najszybciej i zgodnie z regulaminem.

Za miejsca od 1 do 30 zawodnicy otrzymają odpowiednią liczbę punktów pomnożoną przez wartość określającą daną formułę. I tak start w Ultra (42 k, 140 przeszkód)mnożony będzie razy 2,5, Hardcore (21 km, 70 utrudnień) razy 2, Classic (12 km, 50 przeszkód) razy 1,5, Rekrut (6 km, 30 utrudnień) razy 1. Wyjątkiem będzie wydarzenie kończące sezon Runmageddonu – Finał Ligi, na którym mnożnik formuł będzie podwojony: Rekrut x2, Classic x3, Hardcore x4, Ultra x5.

Zawodnik OCR, który zdobędzie największą liczbę punktów na koniec sezonu otrzyma 7,5 tysięcy złotych. Drugi w klasyfikacji wygra 5 tysięcy złotych, a trzeci 3,5 tysiąca złotych. Zawodnicy, którzy uplasują się na pozycjach od czwartego do dziesiątego zarobią po 1000 złotych; od jedenastego do dwudziestego po 750 złotych. Zdobywcy kolejnych miejsc aż do trzydziestego zainkasują po 500 zł. Łączna pula nagród pieniężnych w Superlidze RMG wynosi 35 tysięcy złotych.

Ponadto, na każdej imprezie zwycięzcy danej formuły otrzymają vouchery do wykorzystania w sklepie Smmash oraz pakiety startowe od Runmageddonu.

Jedyna taka liga w Polsce

Superliga RMG to póki co jedyne polskie zawody OCR, w których można rywalizować o miejsce na podium i nagrody pieniężne oraz rzeczowe. Jak deklaruje organizator Runmageddonu, poprzez ligę chce wspierać rozwój i profesjonalizację biegów OCR.

Za nami dwie pierwsze imprezy w tegorocznym cyklu. Na szczycie rankingu znajduje się Karolina Toman z Runmageddon Team. Tuż za nią jest się Paweł Jaciów z Watahy, a kolejny zawodnik to Dainius Liutkus z OCR Baltic Warrior.

Kolejne ligowe starty odbędą się: w Poznaniu już w weekend 23-24 kwietnia, w Warszawie 14-15 maja, w Krakowie 28-29 maja, a także w Trójmieście 11-12 czerwca, na Śląsku 25-26 czerwca, podczas Górskiego Runmageddonu w dniach 23-24 lipca, we Wrocławiu 20-21 sierpnia oraz w Szczecinie 8-9 października.

Źródło: Runmageddon