Bieg Ursynowa powraca do kalendarza

Po dwuletniej przerwie powraca Bieg Ursynowa pod hasłem „Yes, I KEN”. Rywalizacja na idealnej do bicia rekordów życiowych pięciokilometrowej trasie wiodącej główną arterią dzielnicy czyli aleją Komisji Edukacji Narodowej odbędzie się w niedzielę, 11 września. Będzie to już czternasta edycja tej sztandarowej ursynowskiej imprezy sportowej.

– Myślę, że wielu biegaczy zanotuje datę 11 września w swoich kalendarzach. Mam zatem nadzieję, że w licznym gronie spotkamy się na starcie, trasie i mecie, zwłaszcza, że udział w naszej szybkiej „piątce” to idealna okazja do rozgrzewki przed 44. Maratonem Warszawskim, który odbędzie się dwa tygodnie później.  Bieg Ursynowa to świetna okazja na bicie rekordów życiowych, ale i możliwość aktywnego spędzenia czasu w świetnej atmosferze. O tym właśnie mówi hasło biegu „Yes, I KEN”, nawiązujące do alei, którą prowadzi trasa – do udziału w biegu zachęca Piotr Zalewski, zastępca burmistrza Ursynowa.

Tak jak w ubiegłych latach, trasa biegu będzie rozpoczynać się i kończyć przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów.  Mała liczba zakrętów daje zawodnikom możliwość poprawienia rekordów życiowych, a osobom pragnącym rozpocząć przygodę z bieganiem doskonałą okazję do sprawdzenia swoich możliwości.

Opłata za udział wyniesie 55 zł, a 25 zł w przypadku osób powyżej 65 lat. W pakiecie uczestnicy otrzymają medal, wodę i koszulkę  biegową. W biegu mogą brać osoby, które ukończyły 12 lat.

Zapisy zostaną uruchomione, gdy Urząd Dzielnicy Ursynów podpisze umowę z firmą, która zorganizuje bieg. Przed pandemią za organizację imprezy odpowiadała Fundacja Maraton Warszawski, a ostatnia edycja odbyła się w randze Mistrzostw Polski mężczyzn w biegu na dystansie 5km.

Źródło: Urząd Dzielnicy Ursynów

fot. Sportografia.pl