Joanna Jóźwik będzie biegać jako „zając”. Takie rzeczy tylko na mityngu 1Mila

Już za niecały miesiąc, 5 czerwca na stadionie AWF Warszawa odbędzie się 1Mila – największa stadionowa impreza dla biegaczy amatorów i całych rodzin. Organizatorzy tego mityngu zapraszają do konkursu, w którym nagrodą jest start na dystansie 1609,34m z Joanną Jóźwik, polską królową biegów średnich, aktualną wicemistrzynią Europy na 800m.

Jedyny taki „zając”

W tym roku organizatorzy przygotowali dla fanów lekkoatletyki nie lada gratkę.  Bo czy znacie inną imprezę biegową, gdzie możecie zmierzyć się z klasycznym, średnim dystansem 1 mili, a Waszą osobistą  pacemakerką będzie polska królowa biegów średnich, aktualna halowa wicemistrzyni Europy (800m) i piąta zawodniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro  – Joanna Jóźwik?

Wystarczy wymyślić  hasło motywujące do startu w imprezie 1MILA i wpisać je w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku lub Instagramie. Konkurs trwa tylko do niedzieli, 15 maja.

– Asia wybierze 3 najciekawsze odpowiedzi i pobiegnie w seriach z ich autorami podczas 1MILI w Warszawie. Lekko – na luzie? Czy atletycznie – na wynik? Możesz pobiec jak chcesz! Tempo nie ma znaczenia. Będzie można z Asią potruchtać i pogadać albo się pościgać. Grunt, żeby dobrze się bawić! – podkreślają organizatorzy.

„1MILA – mityng lekki i atletyczny” to jedyne takie zawody dla amatorów, na których każdy, niezależnie od wieku czy biegowego doświadczenia, może sprawdzić się na bieżni i poczuć się jak na profesjonalnym mityngu lekkoatletycznym.

Wszystko przy niezwykłej oprawie: każdy zawodnik otrzymuje imienny numer startowy, jest imiennie wyczytywany na start swojej serii, serie są na żywo komentowane przez dziennikarza sportowego, Tomasza Smokowskiego, a na mecie na każdego czeka pamiątkowy medal. Warszawska edycja imprezy odbędzie się już 5 czerwca na stadionie AWF na Bielanach.

Poza biegiem głównym na 1 Milę (1609m), rywalizować będzie można również drużynowo w Sztafetach 4x400m oraz w Lekkiej Piątce – biegu na 5km, którego wyjątkowo szybka trasa wiedzie częściowo na stadionie, a częściowo po asfalcie. Z kolei najmłodsi biegacze będą mogli wystartować w bezpłatnych Biegach Dzieci (100m, 400m i 800m).

Nie tylko bieganie

1MILA to wydarzenie całodzienne. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne atrakcje w strefa expo, m.in. strefa relaksu z foodtruckami i leżakami, wielkie miasteczko sportowe dla dzieci, strefa rozciągania, a także spotkania z gwiazdami sportu i ekspertami ds. treningu, diety i regeneracji.

Zapisy na mityng 1Mila trwają n stronie internetowej zapisy.sts-timing.pl

Źródło: 1Mila