Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego coraz bliżej

11 czerwca odbędzie się Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego. To najstarszy, nieprzerwanie organizowany od 2007 roku nocny maraton w Polsce. Zawodnicy zostaną sklasyfikowani aż na dziesięciu dystansach 0d 4,2195km do 42,195km. 

Trasa prowadzi alejkami parkowymi o nawierzchni szutrowo-asfaltowej wokół Starego Kanału Bydgoskiego. Długość okrążenia wynosi 4,2195 km, czyli dokładnie 1/10 dystansu maratońskiego. Trasa oświetlona zostanie lampami parkowymi. Limit czasu dla wszystkich dystansów wynosi 6 godzin.

Bieg rozpocznie się 11 czerwca o godzinie 21:00 i potrwa do 3:00 w nocy kolejnego dnia.  Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert punkrockowego zespołu Moskwa.

– Bieg rozgrywany jest w nocy w przepięknej scenerii Plant Bydgoskich w unikalnej scenerii. Wzdłuż unikatowych zabytków hydrotechniki jakimi są śluzy rodem z XVIII w. na Starym Kanale Bydgoskim, który jest najstarszym śródlądowym kanałem wodnym na obecnym terytorium Polski czynnym do dnia dzisiejszego – mówi Andrzej Derfert, dyrektor biegu.

Zgłoszenia na bieg przyjmowane będą do 18 maja na stronie super-sport.com.pl. Wpisowe, niezależnie od zadeklarowanego dystansu wynosi 103 złote.  W pakietach startowych znajdą się m.in. pamiątkowe medale oraz okolicznościowe koszulki.

Organizatorzy awizują start w zawodach Ryszarda Kałaczyńskiego, rekordzisty świata i posiadacza rekordu Guinnessa  w biegu maratońskim 366/366, a także czołowego polskiego ultramaratończyka Pawła Żuka.

Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego odbywa się od 2007 roku. W poprzednich latach uczestniczyli w nim maratończycy nie tylko z Bydgoszczy ale także biegacze z Litwy, Łotwy, Szwecji, Czech, Słowacji, Niemiec, Francji, Belgii, Hiszpanii, USA, Kanady i Ukrainy.

red

fot. Szymon Jaszak