Runmageddon wraca do Gdyni

Piaszczyste plaże, morskie wody i uroki parku Kolibki w Gdyni będą gościć uczestników Runmageddonu, który odbędzie się w dniach 11-12 czerwca. Najpopularniejszy bieg z przeszkodami wraca nad bałtyckie wybrzeże a z nim kilka tysięcy spragnionych morskiej przygody dzieci i młodzieży oraz ciekawych sportowego wyzwania dorosłych.

Gdynia wzywa

– Wracamy do Gdyni, gdzie w zeszłym roku odbył się nasz setny event. W Parku Kolibki jest wszystko, czego potrzebujemy, by stworzyć wspaniałą przygodę, która zapadnie w pamięć wszystkich startujących. Będzie piasek, woda i morska bryza oraz oczywiście nasze kilkadziesiąt przeszkód – mówi Maciej Baranowski z ekipy Runmageddonu.

Podczas tegorocznego Runmageddonu mieszkańcy Trójmiasta i całej Polski będą mogli zdecydować się na start w jednej, a może nawet dwóch z siedmiu dostępnych formuł. Osoby po 16. roku życia będą decydować między startem w formule Intro (3 km, 15 utrudnień) a uczestnictwem w 6-kilometrowym Rekrucie Dziennym lub Nocnym z ponad 30 przeszkodami. Pełnoletni będą mieli okazję zmierzyć się z prawdziwie wymagającą trasą Classic, czyli 12-kilometrami i 50 przeszkodami. Startujący muszą być gotowi na piasek, słoną wodę oraz zmyślne konstrukcje i utrudnienia Runmageddonu, a w tym na Lodową, czyli kontener wypełniony 10 tonami lodu.

Od małego na całego

Jak co roku organizator do startu zaprosi dzieci i młodzież oraz całe rodziny. Najmłodsi w wieku 4-11 lat zmierzą się z formułą Kids, której poziom trudności dostosowany jest do startujących grup wiekowych. Trasa dla dzieci wraz z Biurem Zawodów KIDS, będzie rozstawiona na plaży, co zapewni maluchom iście morską zabawę. Podczas Runmageddonu juniorzy w wieku 12-15 lat pokonają 2 km z 15 przeszkodami. Młodzież spróbuje swoich sił na przeszkodach dla dorosłych, oczywiście z ułatwieniami. W niedzielę odbędą się starty w formule dla rodzin, która zyskuje coraz większą popularność.

Źródło: Runmageddon