Wiemy kiedy ruszą zapisy na Bieg Lwa. Zagra Luxtorpeda

18 maja – to termin tegorocznej edycji Biegu Lwa w Tarnowie Podgórnym. To już jedenasta edycja imprezy, która co roku przyciąga kilka tysięcy biegaczy z Wielkopolski i nie tylko. Zapisy na biegi wystartują w sobotę, 20 stycznia, o godzinie 20:00.

Bieg Lwa to dwa dystanse: półmaraton oraz 10-kilometrowa Pogoń za Lwem. Oba są rozrywane na szybkich, atestowanych trasach. Start półmaratonu zaplanowany jest na godzinę 20:00, a „dycha” ruszy o 18:00. Dodatkowe konkurencje rozgrywane w ramach Biegu Lwa to: Biegi Lwiątek, Sztafety Pokoleń i Firmowe, sztafety 4x400m i Bieg Tarson – dla osób z niepełnosprawnościami.

Co roku w ramach Biegu Lwa pojawiają się dodatkowe atrakcje – dla biegaczy oraz kibiców. Tym razem organizatorzy przygotują profesjonalny parkur dla Hobby Horse – niezwykle szybko rozwijającej się dyscypliny kierowanej do dzieci i młodzieży.
Na Expo Lwa pojawi się 40 różnorodnych stref tematycznych organizowanych przez firmy z Gminy Tarnowo Podgórne. Z pewnością nie zabraknie stref rodzinnych, adrenaliny, kulinarnych, przygody, animacji dla dzieci.

– Bieg Lwa to impreza inna niż wszystkie, bo współtworzą ją wszyscy mieszkańcy Tarnowa Podgórnego. Są niezwykle przychylni imprezie i twierdzę, że to fenomen na skalę Polski. To właśnie między innymi dla tych niesamowitych kibiców warto przyjechać 18 maja do Tarnowa. Co więcej, w nasz bieg angażują się także lokalne instytucje oraz około 50 firm, które realizują nietypowe Expo Lwa. Mało? Dorzucamy jeszcze wieczorne godziny startów, co ma duże znaczenie ze względu na majowy termin biegu i możliwe wysokie temperatury oraz koncert Luxtorpedy – mówi Piotr Modzelewski, pomysłodawca i jeden z organizatorów Biegu Lwa.

Zapisy od 20 stycznia

Elektroniczna rejestracja do Biegu Lwa (półmaratonu, biegu na 10 km oraz Sztafet Firmowych) będzie otwarta od 20 stycznia (od godz. 20:00). Zdecydowanie warto się pospieszyć z zapisami, bo do końca stycznia będzie obowiązywać najniższy, atrakcyjny próg opłat startowych – 89,99 zł w półmaratonie oraz 64,99 zł – w biegu Pogoń za Lwem na 10 km. Rejestracja do pozostałych konkurencji zostanie uruchomiona w kolejnych miesiącach.

Źródło: Bieg Lwa