The Color Run nie odbędzie się w 2022 roku. Nie zebrali pieniędzy od sponsorów

Organizatorzy The Color Run poinformowali wczoraj w mediach społecznościowych, że w tym roku nie dojdą do skutku polskie imprezy spod tego szyldu. W oświadczeniu napisali, że nie udało im się pozyskać od sponsorów pieniędzy potrzebnych do przygotowania wydarzeń na odpowiednim poziomie. Zadeklarowali, że kolorowe biegi powrócą w 2023 roku.

Pandemia zgasiła kolor

The Color Run wszedł do Polski w 2015 roku, po raz ostatni imprezy odbyły się trzy lata temu. Na trasie cyklu były wtedy Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań i Gdańsk. Biegi zgromadziły tysiące uczestników. Dalszy rozwój marki zastopowała pandemia koronawirusa. Kolorowe imprezy nie odbyły się w 2020 i 2021 roku. W tym roku również nie dojdą do skutku.

– Przez ostatni rok dokładaliśmy wszelkich starań, by zorganizować The Color Run 2022. Niestety logistyka wydarzenia jest bardzo obciążająca finansowo i bez wsparcia sponsorów, nie byliśmy w stanie zebrać odpowiedniej ilości funduszy na organizację. Nie tylko nas dotknęła pandemia, ale również naszych partnerów biznesowych. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem, by zaoferować Wam wydarzenie na takim poziomie, o jaki zawsze dbaliśmy, jest powrót w 2023 roku – napisali organizatorzy w oświadczeniu.

Będą nowe vouchery

Decyzja o kolejnym roku zawieszenia imprez The Color Run oznacza, że wszyscy uczestnicy zarejestrowani w 2020 roku po ogłoszeniu nowej edycji otrzymają nowy voucher elektroniczny. Będą mogli wykorzystać go w dowolnym terminie i lokalizacji. Organizator nie oferuje możliwości zwrotu pieniędzy.

The Color Run to bieg i festiwal w jednym. Zasady są proste: nikt się nie ściga, nikt nie mierzy czasu,  liczy się tylko zabawa. Bieg promowany jest hasłem, że to „najszczęśliwsze 5 km na świecie”. Co 1 km na biegaczy czeka stacja z kolorowym proszkiem, a pomiędzy stacjami różne niespodzianki.

red