W sobotę 10. Bieg Firmowy z 12 tysiącami uczestników

„Całe życie w biegu” – pod takim hasłem odbywa się tegoroczna edycja charytatywnej sztafety biegowej, do której dołączyło ponad 500 firm z całej Polski, angażując blisko 12 tysięcy pracowników. Wszyscy pobiegną dla dziesiątki małych bohaterów Fundacji Everest.

Ostatnia sobota maja upłynie pod znakiem niebieskiego serca Biegu Firmowego. Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie we Wrocławiu oraz online – w całej Polsce, z dostępem do aplikacji mobilnej. Uczestnicy biegu online mogą pokonywać dystans przez całą dobę, z każdego miejsca na świecie.

Moc atrakcji

Start sztafety stacjonarnej zaplanowany jest na godzinę 10:00, jednak do miasteczka biegowego warto udać się już wcześniej i zobaczyć oficjalne otwarcie Biegu Firmowego oraz uczestniczyć we wspólnej rozgrzewce. Organizatorzy zapraszają również do korzystania ze strefy integracyjnej, gdzie nie zabraknie miejsca na chillout, wellness czy miejsca dla najmłodszych. O godzinie 13:00 wystartuje również długo wyczekiwany po pandemii – Bieg Krasnala, gdzie najmłodsi uczestnicy, wystartują, aby pomóc dziesięciu podopiecznym Fundacji Everest.

Dzień wydarzenia będzie tylko zwieńczeniem dotychczasowych przygotowań do Biegu Firmowego. Uczestnicy trenowali od marca, kiedy trwał miesiąc wyzwań online w aplikacji mobilnej. Kwiecień poświęcony był umysłowi i treningowi mentalnemu, natomiast maj – treningom stacjonarnym z MultiSport. Po południu odbędzie się wręczenie nagród najlepszym drużynom. Do wygrania będą m.in. zegarki Garmin.

Moc pomagania

Jubileuszowa edycja to również doskonała okazja na podsumowanie dotychczasowej działalności Biegu Firmowego. Dorobek jest imponujący: blisko 1,5 miliona złotych przekazanych środków finansowych na leczenie i rehabilitację 46. podopiecznych Fundacji Everest oraz ponad 66 tysięcy uczestniczek i uczestników z 2,2 tysiąca zaangażowanych firm. Jedną z nich jest firma 3M Wrocław, która wystawia swoją drużynę kolejny rok z rzędu. W sobotę pobiegnie aż 630 osób.

Wśród członków naszego zespołu są nie tylko pracownicy, ale też superbohaterzy – podopieczni Niepublicznego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaszkotlu. Dzieci biorą udział w tzw. rundzie honorowej, tym samym pomagając innym potrzebującym. Bo to właśnie charytatywny aspekt Biegu Firmowego jest dla nas wszystkich największą motywacją. Wspólnie tworzymy prawdziwy „dream team”!  – podali przedstawicieli firmy.

Warto przypomnieć, że Bieg Firmowy w 2021 roku zdobył tytuł “Event roku” w kategorii CSR oraz nominację w kategorii Sport. Za organizację wydarzenia odpowiedzialna jest Fundacja Everest, natomiast realizatorem jest Compani.

Źródło: Bieg Firmowy