7. Nocny Bieg Sztafetowy Janusza Kusocińskiego pokazał medal

W tym roku mija 90 lat od zdobycia tytułu mistrza olimpijskiego przez legendarnego “Kusego”. Jubileusz ten upamiętniać będzie specjalny medal, który mogą zdobyć uczestnicy 7. Nocnego Biegu Sztafetowego Janusza Kusocińskiego. 

Symbolicznie 21 czerwca o godzinie 21:06 ze stadionu Akademii Wychowania Fizycznego wystartują uczestnicy klimatycznego biegu pełnego symbolicznych nawiązań. Nie zabraknie zniczy rozstawionych na trasie i złożenia kwiatów pod pomnikiem Janusza Kusocińskiego.

Bieg rozgrywany jest w rocznicę tragicznej śmierci sportowca, ale tym razem świętować będziemy jubileusz jego złotego medalu olimpijskiego z Los Angeles w biegu na 10 000 m. W nawiązaniu do tego dystansu uczestnicy pokonują 4x 2,5 km. Szykuje się mocne i nocne bieganie.

Zgłoszenia trwają

Jak do tej pory chęć udziału wyraziło 53 sztafety, a zgłoszenia wciąż trwają. Jeszcze do 19 czerwca kapitanowie będą mogli dokonywać zmian w swoich sztafetach. Zapisywać będzie można się też w biurze zawodów, ale wtedy opłata startowa jest najwyższa i wynosi 240 złotych.

Uczestnicy biegu będą mogli się poczuć jak podczas dużego mityngu, bo oprócz jupiterów będzie też relacja prowadzona przez radiową Czwórkę. Ze stadionu AWF nadawana będzie specjalne wydanie “Strefy sportu”. Dziennikarze Czwórki nie tylko będą przyglądać się z boku rywalizacji, ale również sami wystartują.

Strona wydarzenia: https://www.awf.edu.pl/uczelnia/o-nas/nocny-kusy

Źródło: AZS Warszawa