Dla kogo pakiet na 11. Bieg Fabrykanta?

Trwają zapisy na 11. Bieg Fabrykanta, który odbędzie się 27 sierpnia 2022 roku. Jak co roku w ramach imprezy odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży, które od samego początku towarzyszą rywalizacji na dystansie 10 km, dodając jej wiele pozytywnych emocji. Najmłodsi biegać będą w ramach czterech kategorii wiekowych. 

Mali fabrykanci na start

W tegorocznej edycji dzieci startujące w Biegach Małego Fabrykanta otrzymają pamiątkowe koszulki techniczne, a  na mecie na wszystkich uczestników czekać będą okazałe medale, a  dla najlepszych pamiątkowe statuetki oraz upominki. Jak co roku trasy biegów wytyczone będą na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zapisy na biegi dziecięce przyjmowane są na stronie biegfabrykanta.pl

Na liście startowej biegu głównego jest już ponad 400 zapisanych zawodników, którzy 27 sierpnia zmierzą się z trasą wytyczoną na terenie łódzkiego Księżego Młyna. W ramach tegorocznego biegu Fabrykanta odbędą się Mistrzostwa Polski Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich, ponadto zawodnicy rywalizować będą w klasyfikacji IT oraz drużynowej.

To już jedenasta edycja od debiutu Biegu Fabrykanta na ulicach Łodzi. Od samego początku staramy się pokazywać niepowtarzalny klimat łódzkich terenów pofabrykanckich, które nadają imprezie klimatu. Tak samo od samego początku w programie imprezy są biegi dla dzieci, które co roku cieszą się bardzo dużą popularnością. W zawodach startują całe rodziny, najpierw rodzice kibicują swoim dzieciom, a następnie role się zamieniają i gdy rodzice są na trasie biegu głównego, dopingują im dzieci. To tworzy naprawdę fajną atmosferę biegu – mówi Bartłomiej Sobecki, organizator Biegu Fabrykanta.

Biegaj i pomagaj Fundacji Gajusz

W tegorocznej edycji Biegu Fabrykanta wszyscy uczestnicy biegu głównego oraz biegów dla dzieci mogą wybrać podczas rejestracji ścieżkę charytatywną wspierając podopiecznych Fundacji Gajusz. Zebrana kwota zostanie podwojona przez partnera zawodów firmę Sii Polska.

Wszyscy uczestnicy, którzy zdecydują się na udział w akcji wystartują ze specjalnymi numerami startowymi z logo Fundacji Gajusz.

Źródło: Ines Sport