Grodziski Półmaraton „Słowaka” dla Ukraińców

Witalij Kuźniecow i Walentyna Warecka z Ukrainy wygrali tegoroczną edycję Hunters Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka”. Bieg ukończyło prawie 3 tysiące zawodników, którzy zmierzyli się z trasą o długości 21,097km i upalną pogodą. Impreza odbyła się po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią.

Jak zawsze w Grodzisku Wlkp

Tradycji stało się zadość, w niedzielę w na półmaratonie w Grodzisku Wielkopolskim znów z nieba lał się żar. Choćby z tego powodu aspekty sportowe rywalizacji zeszły na dalszy plan, a wyniki uzyskane przez zwycięzców nie były imponujące. Jako pierwszy linię mety przeciął Ukrainiec Witalij Kuźniecow, który uzyskał wynik 1:11:33. Wyprzedził nieznacznie Patryka Chrzanowskiego (1:11:46) i Grzegorza Michalaka (1:13:54).

W kategorii kobiet zwyciężyła Walentyna Warecka z Ukrainy, która finiszowała z czasem 1:19:00. Jedenaście sekund później zmagania zakończyła jej rodaczka Natalia Semenowicz. Podium uzupełniła Patrycja Talar (1:20:02).

– Na półmaraton rzeczywiście czekaliśmy trzy lata, ale było warto. Takiej atmosfery, jaka towarzyszy temu biegowi, nie jest w stanie zastąpić nic. Podobnie jak powrotu adrenaliny, że wróciliśmy do biegania i biegacze są wreszcie w naszym mieście. Tego nie jest w stanie zastąpić i podrobić nic – podsumował Piotr Hojan, burmistrz Grodziska Wielkopolskiego i organizator biegu.

Walczą o Orły Biegowe

Grodziski Półmaraton „Słowaka” był drugim po kwietniowym maratonie w Dębnie biegiem zaliczanym do serii Orłów Biegowych. Ostatnią odsłoną tego cyklu będzie Międzynarodowy Bieg po Plaży w Jarosławcu, który odbędzie się na początku lipca. Według deklaracji organizatorów w biegowym wyzwaniu bierze udział ponad 150 osób. Najwytrwalsi, którzy ukończą wszystkie biegi otrzymają medale z wizerunkiem orła.