Już można zapisywać się na 8. Cracovia Półmaraton Królewski

22 czerwca rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 8. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, który odbędzie się 16 października 2022 roku. W biegu ze startem z ul. Stanisława Lema – przed TAURON Areną Kraków i metą na płycie głównej wewnątrz największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce będzie mogło wziąć udział 7 tysięcy osób.

Magiczny finisz w blasku świateł w przyciemnionej TAURON Arenie Kraków to nie lada gratka i zastrzyk endorfin dla każdego biegacza. A do tego po drodze pokonuje malowniczą trasę, prowadzącą przez wiele pięknych miejsc w Krakowie, zarówno tych zabytkowych, jak i ukazujących nowoczesną infrastrukturę stolicy Małopolski. Największa hala widowiskowo-sportowa w Polsce po raz kolejny będzie też bazą imprezy – tam zlokalizowane zostaną biuro zawodów, szatnie i depozyt. Nie zabraknie również targów expo.

Ile to kosztuje?

Zapisy na półmaraton prowadzone są na stronie datasport.pl. Od dzisiaj do końca sierpnia podstawowy pakiet startowy (bez koszulki) kosztuje 120 złotych, cena pakietu premium wynosi 160 złotych. Od 1 września ich cena wzrośnie o 40 złotych. O połowę niższe wpisowe zapłacą posiadacze Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+. Limit startujących został ustalony na 7 tysięcy oraz limit 5 tysięcy pakietów Premium z koszulką techniczną ASICS.

Podczas 8. Cracovia Półmaratonu Królewskiego odbędą się 6. Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów w Półmaratonie, XVII Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Półmaratonie oraz II Półmaraton Leśników.

Źródło: ZIS Kraków