Niespełna 100 dni do 44. Maratonu Warszawskiego. Rusza akcja treningowa!

Już za 100 dni Maraton Warszawski ponownie rozrusza stolicę. Ta jedna z największych imprez biegowych w tej części Europy 25 września odbędzie się po raz czterdziesty czwarty. Jako jedna z nielicznych na świecie organizowana jest nieprzerwanie od 1979 roku. Na liście startowej biegu znajduje się blisko 3,5 tysiąca zawodników. Teraz wszyscy zarejestrowani mogą wziąć udział w bezpłatnej akcji treningowej. 

Precyzyjny plan treningowy dla każdego

Początek lata to idealny moment, by poważnie zacząć myśleć o treningu biegowym. Często nasze plany nie dochodzą jednak do skutku. Pojawiają się wątpliwości, które mają negatywny wpływ na naszą motywację, rodzą się kolejne pytania – jak, ile i z kim trenować? Teraz każdy z nas ma szansę rozpocząć wakacje iście biegowym krokiem. Dla wszystkich tych, którzy chcą podjąć wyzwanie i zacząć aktywnie zmieniać swoje życie, to właściwy czas, aby postawić przed sobą jasny cel – np. start w 44. Maratonie Warszawskim.

Każdy uczestnik, planujący wystartować 25 września w stolicy, otrzyma wsparcie profesjonalnych trenerów, plany treningowe oraz szereg materiałów, które pomogą mu pokonać królewski dystans.

Przez najbliższe trzy miesiące będziemy wspierać, motywować i pomagać w ramach akcji treningowej do 44. Maratonu Warszawskiego. We współpracy z magazynbieganie.pl przygotowaliśmy plany treningowe dedykowane osobom trenującym trzy i cztery razy w tygodniu. O tym, jak z nich korzystać i jak płynnie wejść w treningowy reżim, opowiedzieli ich autorzy podczas pierwszego LIVE, który można obejrzeć na fanpage Maratonu Warszawskiego – mówi Magda Skrocka z Fundacji „Maraton Warszawski”.

Akcja ma dostarczać nie tylko konkretnych narzędzi treningowych, ale także ekspercką wiedzę i bezcenną dawkę motywacji dla każdego uczestnika biegu. Na wszystkich chętnych czekają plany skomponowane w taki sposób, by mogli z nich korzystać biegacze o różnym stopniu zaawansowania.

Grupa na Facebooku dla maratończyków

Organizatorzy maratonu założyli specjalną grupę na Facebooku, w której uczestnicy biegu mogą poradzić się ekspertów, dzielić się wiedzą i wzajemnie motywować w drodze do celu.To tam można skonsultować się ze specjalistami, m.in. w kwestii indywidualnego podejścia do treningów, stosowania poszczególnych środków treningowych, dokonywania zmian w treningu czy też samej taktyki na start w maratonie.

W spotkaniach online wezmą udział zaproszeni goście specjalni – to dobra okazja do nawiązania nowych znajomości i wymiany doświadczeń. W każdy poniedziałek uczestnicy grupy otrzymają tygodniową rozpiskę zadań treningowych na podstawie przygotowanych planów.

Jeden z największych maratonów w tej części Europy

Maraton Warszawski od 44 lat gromadzi tysiące biegaczy – zarówno z Polski, jak i zagranicy. Wszyscy miłośnicy biegania są wspierani za każdym razem przez setki kibiców na trasie biegu wiodącej przez samo serce stolicy. To wszystko sprawia, że wydarzenie jest jedną z największych imprez biegowych w tej części Europy. Zapisy wciąż są otwarte i dostępne na stronie https://rejestracja.maratonwarszawski.com/.

– Podejmij wyzwanie, zapisz się na 44. Maraton Warszawski, dołącz do trenującej społeczności i spełnij biegowe marzenie. To jest najlepszy moment! – zachęcają organizatorzy.

Pomaganie przez bieganie

Maraton Warszawski to także wielkie wydarzenie społeczne. Imprezie towarzyszy największa akcja charytatywna #BiegamDobrze, w ramach której od 2015 roku zebrano już blisko 7 mln złotych na cele charytatywne. W ramach zapisów zawodnicy mogą wybrać jedną z dziesięciu organizacji dobroczynnych i założyć swoją wirtualną zbiórkę, zachęcając bliskich i znajomych do wpłat na szczytny cel.

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski

fot. w nagłówku Sportografia.pl