Nowy bieg uliczny w Gdyni! Nocna piątka z efektowną metą na Plaży Miejskiej

​Abbott Night Run nowy bieg uliczny w Gdyni, który 5 sierpnia zadebiutuje przy okazji tegorocznej edycji Enea IRONMAN Gdynia. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 5 km, a trasa poprowadzi przez ścisłe centrum miasta. Wyjątkowy klimat biegu zapewni nocna pora i spektakularna, multimedialna meta na Plaży Miejskiej w Gdyni.

Pobiegną z latarkami

Abbott Night Run odbędzie się w piątek, 5 sierpnia. Start biegu ze Skweru Kościuszki zaplanowany jest na godzinę 22:00. Trasa zostanie wytyczona m.in. ul. Świętojańską, Piłsudskiego i Bulwarem Nadmorskim. Organizatorzy przygotowali 1,5 tysiąca pakietów startowych. Rejestracja odbywa się poprzez platformę SlotMarket.pl. Koszt wpisowego to 70 złotych.

– Wyjątkowym przeżyciem będzie na pewno finisz na Plaży Miejskiej w Gdyni. Oprawa mety będzie niesamowita – kolorowe światła, lasery, dymy i ognie. Będą też przygotowane trybuny dla publiczności – mówi Łukasz Maleszewski, rzecznik prasowy Enea IRONMAN Gdynia.

Każdy uczestnik Abbott Night Run otrzyma bogaty pakiet startowy. Znajdą się w nim oficjalna koszulka biegowa, latarka czołowa oraz wydawany na mecie pamiątkowy medal.

Bieg z misją

Wydarzenie ma głębsze przesłanie związane z wyzwaniami, jakie stoją przed współczesnym światem. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na problem braku dostępu do prądu i bezpiecznych źródeł światła.

– Abbott Night Run to nie tylko sportowe emocje wieczorową porą i atrakcyjna trasa z finiszem w miejscu, w którym dwa dni później na metę wbiegać będą uczestnicy Enea IRONMAN Gdynia. Bieg ma także zwrócić uwagę na fakt, że 1,3 mld ludzi na świecie żyje dzisiaj bez dostępu do prądu i potrzebuje bezpiecznego, taniego źródła światła, zasilanego energią słoneczną – dodaje Łukasz Maleszewski.

Abbott Night Run to rywalizacja towarzysząca Enea IRONMAN Gdynia. Impreza jest wspierana przez Miasto Gdynia i Samorząd Województwa Pomorskiego.

Źródło: Sport Evolution

fot. Bartłomiej Zborowski