Przehyba Trail już w drugi weekend lipca. Zapisy na ostatniej prostej

Trwają internetowe zapisy na piątą edycję biegów Przehyba Trail, które wystartują 9 lipca z Gołkowic Górnych. Organizatorzy przygotowali trzy trasy (60 km, 33 km, 23 km), które poprowadzą malowniczymi terenami Beskidu Sądeckiego. Zawodnicy będą mieli okazję poznać rzadziej uczęszczane ścieżki jak np. fragment zielonego szlaku z Jazowska na Przehybę czy żółtego z Przehyby do Starego Sącza.

Wszystkie biegi w ramach imprezy Przehyba Trail odbędą się 9 lipca. Jako pierwsi, już o godzinie 6:00, na trasę wyruszą zawodnicy, którzy zmierzą się z dystansem 60 km. Na jego pokonanie będą mieli całe 12 godzin. O połowę mniejszy limit czasu będą mieli na ukończenie rywalizacji uczestnicy biegu na trasie 33-kilometrowej. Wystartują dokładnie o godzinie 8:00. Godzinę później ruszy ostatni z biegów Przehyba Trail na dystansie 23 km. Najwolniejsi zawodnicy w stawce powinni finiszować najpóźniej 5 godzin po wystrzale startera.

fot. Kasia Gogler

Tutaj nikt nie jest tylko numerem na liście startowej

Na trasie na biegaczy czekać będą przepiękne panoramy widokowe ukazujące nie tylko Beskid Sądecki, ale i „po sąsiedzku” Beskid Wyspowy oraz Pieniny i Tatry (widoki z okolic szczytu Przehyby). Zawodnicy pobiegną przez góry i lasy takich miejscowości jak: Jazowsko, Obidza, Brzyna, Gaboń, Skrudzina, Gołkowice Dolne,  Gołkowice Górne i Stary Sącz.

– Warto wziąć udział w biegu Przehyba Trail nie tylko ze względu na piękne i malownicze trasy Beskidu Sądeckiego ale również dlatego, że impreza przygotowana jest przez zawodników, którzy aktywnie biegają i wiedzą doskonale, co potrzeba biegaczowi by ten na zawodach czuł się dobrze i komfortowo. Do tego miła i kameralna atmosfera sprawia, że można cieszyć się bieganiem bez tłumów na mecie i bycia traktowanym jak numer na liście startowej – podkreśla Agnieszka Faron z Fundacji Małopolska Biega, organizator wydarzenia.

Wciąż można się zapisać

Start i meta biegów rozgrywanych w ramach Przehyba Trail zlokalizowana będzie przy boisku sportowym w Gołkowicach Górnych. W tym miejscu znajdzie się również biuro zawodów, w którym w dniu wydarzenia będzie można m.in. zapisać się na biegi. Na ostatniej prostej jest internetowa rejestracja na zawody, która będzie otwarta do 30 czerwca. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie internetowej przehybatrail.pl

Pakiet startowy za bieg na dystansie 60 km kosztuje 230 złotych (w biurze zawodów 250 zł), za start na dystansie 33 km należy zapłacić 160 zł (w biurze zawodów 10 zł więcej), a wpisowe za bieg na trasie 23 km wynosi 140 zł (w biurze zawodów 160 zł).

Źródło: Fundacja Małopolska Biega

fot. w nagłówku Piotr Dymus