W niedzielę będą biegać w Garwolinie

Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” odbędzie się  w najbliższą niedzielę, 19 czerwca. Rywalizacja toczyć będzie się na trasach o długości 2, 5 i 10 km. Część dochodu ze sprzedaży pakietów startowych zostanie przekazana „Niebieskiej Linii” będącej placówką Instytutu Psychologii Zdrowia.

Na bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” można zapisać się do końca dnia 16 czerwca na stronie www.bieg.truchtacz.pl. Po tym terminie internetowe zapisy zostaną zamknięte, ale pewna pula pakietów będzie dostępna w dniu biegu na miejscu, w biurze zawodów.

Każdy uczestnik otrzyma przypinkę w kształcie znaku nieskończoności, będącego symbolem walki z przemocą. Jak co roku, dochód ze sprzedaży przypinek zostanie przekazana na pomoc prawną i psychologiczną osobom doświadczającym przemocy.

Widzimy, że z dnia na dzień przybywa osób, które zapisały się na nasz bieg, ale chcemy, żeby było nas jak najwięcej, dlatego stale gorąco zachęcamy biegaczy z całej Polski, a zwłaszcza z powiatu garwolińskiego do tego, by dołączyli do nas już w najbliższą niedzielę. Jestem przekonany, że udział w tym wydarzeniu przyniesie nam wszystkim wiele radości – zarówno z długo wyczekiwanego spotkania po pandemicznej przerwie, jak i podjęcia wspólnego wysiłku w niesienie pomocy osobom doświadczającym przemocy. Im więcej nas będzie, tym skuteczniejsze będzie nasze wsparcie – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Start i meta będą się znajdowały na moście na rzece Wildze w centrum Garwolina. Uczestnicy pobiegną ulicami: Kościuszki,  Senatorską, Sienkiewicza, następnie Aleją Legionów, a potem ulicami: Lubelską, Lelewela, Warszawską (Sulbiny).

Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” organizowany jest od 2010 roku przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl. Sponsorem jest fabryka kosmetyków Avon Operations Polska.  Garwoliński bieg jest częścią kampanii Avon Kontra Przemoc, w ramach której firma podejmuje szereg inicjatyw na rzecz przeciwdziałania przemocy oraz wspierania doświadczających jej osób.

Źródło: Garden of Words